Huawei zaprzecza, że pomaga Putinowi. Robert Lewandowski zrywa współpracę

Huawei zaprzecza, że pomaga Putinowi. Robert Lewandowski zrywa współpracę

Huawei zaprzecza, że pomaga Putinowi. Robert Lewandowski zrywa współpracę
Miron Nurski
07.03.2022 13:53, aktualizacja: 08.03.2022 12:33

Po doniesieniach, jakoby Huawei pomagał Rosjanom w odpieraniu cyberataków, Robert Lewandowski postanowił zerwać wieloletnią współpracę z chińskim gigantem. Ten jednak stanowczo zaprzecza, że wspiera putinowski reżim.

Aktualizacja: oświadczenie firmy Huawei

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

W niedzielę 6 marca brytyjski Daily Mail doniósł, że Huawei pomaga Rosji w odpieraniu ataków hakerskich. Te nasiliły się, gdy Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę; część rządowych i propagandowych stron została wyłączona, a w rosyjskiej telewizji publikowano brutalne zdjęcia i filmy z atakowanego kraju.

Źródłem informacji, jakoby Huawei wysłał do Rosji 50 000 techników, mają być bliżej nieokreślone "raporty z Chin", które - jak zauważa Daily Mail - zostały już usunięte.

Huawei zaprzecza, ale Robert Lewandowski zrywa współpracę

W mediach społecznościowych pojawiło się krótkie oświadczenie Huaweia, w którym firma zaprzecza, jakoby pomagała w Rosji w odpieraniu cyberataków. Doniesienia brytyjskiego dziennika nazwano fake newsem.

Mimo zaprzeczenia, Robert Lewandowski postanowił odciąć się od Huaweia i zakończyć współpracę.

  • Informuję, że podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana - przekazał w komunikacie dla mediów menedżer Lewandowskiego, Tomasz Zawiślak.

"Lewy" był twarzą produktów Huaweia od 2015 roku.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)