Hyperlapse - aplikacja twórców Instagramu do nagrywania widowiskowych filmów

Hyperlapse - aplikacja twórców Instagramu do nagrywania widowiskowych filmów

Hyperlapse
Hyperlapse
Źródło zdjęć: © phonearena.com
Miron Nurski
27.08.2014 01:43, aktualizacja: 27.08.2014 03:43

Bez większych zapowiedzi Instagram zaprezentował światu zupełnie nową aplikację, która pozwoli użytkownikom w łatwy sposób nagrać zapierające dech wideo. Oto Hyperlapse.

Program służy do tworzenia filmów w technice poklatkowej. Czym jest film pokladkowy? Pozwólcie, że posłużę się definicją z Wikipedii.

Film poklatkowy, fotografia poklatkowa − technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.

Hyperlapse co prawda nie pozwoli na zamknięcie pełnego zachodu słońca w 10-sekundowym klipie, bo pozwala nagrywać wideo w maksymalnie 12-krotnym przyspieszeniu, ale mimo wszystko za jego pomocą uzyskać można bardzo ciekawe efekty. Przykłady możecie zobaczyć na filmie promocyjnym.

Instagram chwali się, że jego programistom udało się opracować zaawansowane algorytmy, dzięki którym obraz jest stabilny nawet podczas nagrywania "z ręki". Statyw jest podobno zbędny,

Szkoda, że ten program pojawił się tak późno, bo pozwoliłby na łatwe przygotowywania fajnych pamiątek z wakacji. W każdym razie Hyperlapse na razie dostępny jest wyłącznie na platformie iOS, a pobrać go można oczywiście z App Store'a. Wersje na Androida i Windows Phone'a nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Źródło: Instagram via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)