I wszystko jasne. Ile RAM-u ma iPhone 13?

I wszystko jasne. Ile RAM‑u ma iPhone 13?

I wszystko jasne. Ile RAM-u ma iPhone 13?
Miron Nurski
17.09.2021 09:33, aktualizacja: 19.09.2021 10:18

Wielu użytkowników liczyło na to, że iPhone 13 przyniósł pod względem ilości pamięci operacyjnej jakieś zmiany. Cóż...

Jeśli chodzi o parametry techniczne iPhone'ów, Apple nie jest przesadnie wylewny. Firma chętnie chwali się użytym czipem, ekranem czy aparatami, ale już ilość pamięci operacyjnej czy pojemność baterii owiane są tajemnicą. Do czasu.

iPhone 13: ile ma pamięci RAM?

Serwis MacRumors przeczesał narzędzia programistyczne Apple'a. Z zaszytych w nich szczegółach technicznych wynika, że ilość RAM-u w nowych iPhone'ach prezentuje się tak:

  • iPhone 13 i 13 mini - 4 GB RAM;
  • iPhone 13 Pro i 13 Pro Max - 6 GB RAM-u.

Dokładnie tyle samo pamięci mieli przedstawiciele serii iPhone 12.

Niewykluczone, że Apple zastosował szybsze kości, ale udostępnione przez firmę dane nie zdradzają żadnych szczegółów, a i pierwsze testy benchmarkowe nie dają jednoznacznych wskazań.

Osobiście jestem "trochę" rozczarowany

O ile działaniu iPhone'ów z 6 GB RAM-u ciężko coś zarzucić, o tyle 4 GB RAM-u to dziś po prostu absolutne minimum. W przypadku starszych iPhone'ów z 3 GB znany był, chociażby problem ubijania aplikacji w tle po uruchomieniu aparatu, co było uciążliwe.

iPhone 13 ma przed sobą wieloletnie wsparcie aktualizacyjne. Historia uczy jednak, że niewielka ilość RAM-u najpewniej z czasem stanie się kulą u nogi, ograniczającą żywotność telefonu. Strony internetowe, aplikacje i pliki multimedialne cały czas rosną, a pamięci operacyjnej już teraz jest w najlepszym razie na styk.

A nie mówimy o budżetowcach, bo ceny iPhone'ów 13 i 13 mini sięgają od 3599 do 5699 zł. Czy takie cięcia kosztów w tej klasie cenowej to nie przesada?

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)