Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store!

Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store!

Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store!
Zbigniew Kowal
27.08.2014 07:42, aktualizacja: 27.08.2014 09:42

Nieco ponad rok temu twórcy Angry Birds uruchomili program Rovio Stars, w ramach którego uznany producent gier mobilnych wspierał mniejszych i biedniejszych developerów. Pierwszym projektem jaki ukazał się z tej inicjatywy był Icebreaker. Dzisiaj możecie przekonać się sami czy akcja była warta świeczki bowiem gra jest dostępna do pobrania za darmo.

W Icebreaker: A Viking Voyage gracz dowodzi ekipą wikingów, na której czele stoi brodaty herszt. Dzielni wojownicy wypłynęli na wyprawę w nieznane. Pech chciał, że wylądowali w kraju opanowanym przez lód oraz trolle. Wydostanie się z pułapek zastawionych na wikingów wymaga zręczności oraz logicznego myślenia.

Obraz

Palcem przecina się bryły lodu oraz inne przedmioty. Zazwyczaj w lodzie uwięzieni są wikingowie lub skrzynie pełne skarbów. Należy tak przecinać lód oraz inne elementy, aby wszyscy wojownicy trafili na łajbę wikingów. Im mniej cięć się użyje, tym większa szansa na zaliczenie poziomu na maksymalnym poziomie.

Wszystkie przecięte przedmioty podlegają prawom fizyki: bryły wpadają z pluskiem do wody, potrafią się też ślizgać lub popychać. Trzeba więc kombinować. Pomimo że szata graficzna jest dwuwymiarowa, animacje wyglądają wspaniale. Można powiedzieć, że Icebreaker to idealna gra na urządzenia dotykowe.

Obraz

Główna kampania składa się z aż 140 plansz, kolejne są coraz trudniejsze. Gracz poznaje nowe mechanizmy oraz sposoby na zaliczenie planszy. Rozgrywka jest urozmaicona, więc na pewno nie będziecie się nudzić. Są również i takie plansze, na których staje się do walki z olbrzymim bossem, czy dodatkowe miejsca z ukrytymi skarbami.

Pierwotnie w App Store pojawiły się dwie odrębne aplikacje dla iPhonów oraz iPadów. Na szczęście w późniejszym terminie zdecydowano się opublikować wersję uniwersalną, którą teraz możecie pobrać za darmo ze sklepu Apple’a. W aplikacji występują mikrotransakcje, ale niech Was to nie zniechęca. Gierka jest naprawdę świetna.

Rovio Stars presents Icebreaker: A Viking Voyage! - Out June 20

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)