Icewind Dale na urządzenia mobilne oficjalnie zapowiedziany!

Icewind Dale na urządzenia mobilne oficjalnie zapowiedziany!

Icewind Dale na urządzenia mobilne oficjalnie zapowiedziany!
Zbigniew Kowal
02.09.2014 08:22, aktualizacja: 02.09.2014 10:22

To już sprawdzona i oficjalna wiadomość. Ekipa Beamdog zapowiedziała pojawienie się gry Icewind Dale: Enhanced Edition na komputery oraz urządzenia przenośne. Odświeżona wersja kultowej produkcji cRPG z 2000 roku będzie zawierała szereg usprawnień.

Informacja o przeniesieniu Bladur’s Gate oraz Bladur’s Gate II na iPady bardzo mnie ucieszyła, bowiem w latach swojej młodości namiętnie zagrywałem w oba tytuły. Odsłona mobilna jednak nie przyciągnęła mnie na tyle, aby grę jeszcze raz ukończyć na tablecie. Być może jednak za sprawą Icewind Dale ponownie wrócę do Zapomnianych Krain.

Obraz

Edycja Enhanced zaoferuje wszystko to, co oryginalny tytuł z 2000 roku oraz sporo nowych usprawnień, w tym sześć wyciętych przed premierą rozszerzonych questów. Gra zawierać będzie dodatki Heart of Winter oraz Trails of the Luremaster. Całość uzupełniona będzie o 60 nowych przedmiotów, tryb multiplayer, grywalną rasę półorków, 122 nowe zaklęcia oraz 31 nowych kombinacji ekwipunku przeniesionych z Baldur’s Gate.

Kiedy i za ile? Oficjalnej daty premiery jeszcze nie ma, ale zarówno Bladur’s Gate jak również Baldur’s Gate 2 pojawiały się w okolicach gwiazdki. Być może tak samo będzie również w przypadku Icewind Dale. Znana jest za to cena gry jaką trzeba będzie zapłacić za wersję PC. Od kilku dni w sklepie studia Beamdog dostępne są zamówienia przedpremierowe za niecałe 20 dolarów, odsłona mobilna (iOS, Android) zapewne nie będzie dużo tańsza niż PC.

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)