icloud mobile już jest! - do 100GB danych w kieszeni

icloud mobile już jest! - do 100GB danych w kieszeni
Mateusz Żołyniak

30.07.2010 11:00, aktual.: 26.02.2020 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z Was zapewne słyszała o systemach operacyjnych w przeglądarce (tzw. webowych OS-ach). Jednym z najciekawszych z nich jest icloud, stworzony przez firmę Xcerion. Teraz twórcy tego webowego środowiska postanowili wypuścić w końcu mobilną wersję usługi icloud. Co ona oferuje?

Większość z Was zapewne słyszała o systemach operacyjnych w przeglądarce (tzw. webowych OS-ach). Jednym z najciekawszych z nich jest icloud.

Co to jest icloud?

icloud to stworzony przez firmę Xcerion system, który możemy obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej. Do działania wymaga jedynie aplikacji do przeglądania internetu.

Dotychczas była dostępna jedynie wersja komputerowa strony. Teraz twórcy tego webowego środowiska postanowili wypuścić w końcu mobilną wersję usługi icloud. Co ona oferuje?

icloud pozwala na skorzystanie z wirtualnego dysku

Po pierwsze, aby skorzystać z mobilnej wersji icloud nie trzeba pobierać żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczy w smartfonie z Androidem lub iOS (a także iPadzie) przejść w przeglądarce internetowej na adres: http://icloud.com/m i podać swój login oraz hasło.

Dzięki temu, mamy dostęp do wirtualnej przestrzeni dyskowej o nazwie Cloud Drive, gdzie zawarte są wszystkie dokumenty, zdjęcia, pliki audio, zakładki, kontakty, wpisy z kalendarza, listy zadań i notatki przechowywane na koncie icloud. Co ciekawe, korzystając z usługi możemy przeglądać zdjęcia w sposób identyczny, jak w galerii na telefonie, a po kliknięciu w wizytówkę kontaktu od raz jesteśmy przekierowywani do dialera (o ile podany został numer telefonu danej osoby.)

Obraz

Ponadto, icloud mobile pozwala na szybkie tworzenie kopii zapasowych najważniejszych plików zapisanych w telefonie (zdjęcia, dokumenty czy kontakty) i umieszczanie ich na wirtualnym dysku, którego pojemność może wynieść nawet do 100GB (darmowe jest 3GB).

Mobilna usługa Xceriona, jak i sam icloud są bardzo interesujące i mogą być niezłą alternatywą dla osób, które twierdzą, że Dropbox oferuje za mało funkcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)