Apple pracuje nad własnym zegarkiem do iPhone'ów i iPadów?

Apple pracuje nad własnym zegarkiem do iPhone'ów i iPadów?28.12.2012 13:00
Koncepcja iWatch ADR Studio
Koncepcja iWatch ADR Studio
Krystian Bezdzietny

O tym, że firma Apple może przygotować własny zegarek mówi się od dawna, ale dotychczas próżno było szukać jakichkolwiek informacji o iWatch. Dziś światło na tę sprawę postanowił rzucić serwis Tech163.com, który powołuje się na  tajemnicze źródła z wnętrza Apple'a...

O tym, że firma Apple może przygotować własny zegarek mówi się od dawna, ale dotychczas próżno było szukać jakichkolwiek informacji o iWatch. Dziś światło na tę sprawę postanowił rzucić serwis Tech163.com, który powołuje się na  tajemnicze źródła z wnętrza Apple'a...

Wierząc zachodniemu serwisowi, Apple już teraz wraz z Intelem pracuje nad urządzeniem iWatch, czyli zegarka współpracującego z iPhone’ami oraz iPadami. Sprzęt miałby mieć 1,5-calowy ekran OLED oraz korzystać z łączności Bluetooth 4.0. Entuzjaści idei iZegarka wnioskują, że urządzenie będzie podobne do iPoda nano szóstej generacji i miałoby ukazać się już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

[solr id="komorkomania-pl-140856" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4781,iphone-szybko-zyskuje-detronizacji-androida-jednak-nie-bedzie" _mphoto="iphone-140856-251x168-96b89bb049.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3244[/block]

Ale czy komukolwiek taki gadżet byłby potrzeby? Myślę, że tak. iWatch może okazać się idealnym uzupełnieniem ekosystemu Apple’a. Przykładowo, dzięki małemu ekranikowi na ręce można być szybko informowanym o najnowszych zdarzeniach (połączenia, SMS-y, aktualności z Facebooka) bez potrzeby wyjmowania iPhone’a z kieszeni. Podobne rozwiązania w swoich ofertach mają już Sony oraz Motorola, a ich produkty zdążyły już zdobyć grono swoich zwolenników. Niewątpliwą przewagą nad iWatcha nad konkurencją mogłaby być obsługa Siri. Pozwoliłoby to zapewne jeszcze wygodniej korzystać z iPhone'a do sprawdzania i wyszukiwania informacji.

iWatch ADR Studio
iWatch ADR Studio

Informacje o zegarku Apple'a mogą być niczym niepopartymi plotkami, które mają jedynie wzbudzić dyskusje w Sieci. Część ekspertów sugeruje, że gigant z Cupertino wydał w tym roku sporo pieniędzy na bliżej nieokreślone cele, o których wie tylko część pracowników firmy. Bardzo prawdopodobne więc, że budżet ten został przeznaczony na stworzenie iZegarka. Podobnego zdania jest analityk Gene Munster, według którego Apple wkrótce wejdzie w fazę „wearable computing”, czyli wspomnianych wcześniej noszonych komputerków.

iWatch ADR Studio
iWatch ADR Studio

Na końcu nie sposób nie dostrzec pewnego zapotrzebowania na tego rodzaju urządzenie. Obok produktów Sony i Motoroli widać to choćby po Kickstarterze, gdzie jakiś czas temu zadebiutował projekt Pebble Technology, który zakłada stworzenie miniaturowego komputerka w formie zegarka. Plany te poparło niemal 70 tysięcy użytkowników, którzy nadesłali ponad 10 milionów dolarów.

[solr id="komorkomania-pl-140891" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4778,apple-sprzeda-w-tym-roku-jedynie-8-milionow-ipadow-mini-ale-znalazl-sie-winny" _mphoto="ipad-mini-135102-140891--949e501.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3245[/block]

Ciekawostką podcinającą plotce nogi jest to, że Apple wykorzystuje w swoich mobilnych urządzeniach procesory ARM. Dlaczego więc koncern miałby nagle przesiąść się na układy Intela w urządzeniu będącym dopełnieniem iPhone'ów i iPadów. Niewiele też wskazuje na to, aby gigant z Cupertino miałby zacząć korzystać z Atomów, skoro sam projektuje bardzo udane chipsetu ARM.

iWatch to naprawdę świetnie zapowiadający się projekt i mam nadzieję, że wkrótce taki gadżet Apple do iPhone'ów i iPadów zadebiutuje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)