IE9 w WP7 szybszy niż Safari oraz przeglądarka Androida! [wideo]

IE9 w WP7 szybszy niż Safari oraz przeglądarka Androida! [wideo]

IE9 w WP7 szybszy niż Safari oraz przeglądarka Androida! [wideo]
Krystian Bezdzietny
16.04.2011 07:28, aktualizacja: 16.04.2011 09:28

Jeszcze trochę czasu minie, zanim atmosfera wokół Mango dla WP7 się uspokoi. To wszystko przez konferencję MIX 11, na której aktualizacja dla systemu Microsoftu dość często się przewijała. Na imprezie zaprezentowano funkcjonowanie przeglądarki IE9 dla WP7, która okazała się szybciej renderować strony niż iOS oraz Android!

Podczas konferencji MIX 11 Joe Belfiore pokazał, na co stać przeglądarkę Internet Explorer 9, która ma się pojawić na pokładach Windows Phone 7 wraz z aktualizacją Mango. Przeglądarka Microsoftu pokonała Androida, nie wspominając już o Safari. Tak fascynujący efekt udało się uzyskać na IE9 dzięki odpowiedniej akceleracji sprzętowej, którą MS zaimplementował w swoim produkcie.

IE9 renderował stronę w HTML5 z prędkością wyświetlania 20 klatek na sekundę. Androidowi przypadło 11 klatek, a Safari udało się osiągnąć zawrotną prędkość 2 klatek na sekundę.

Ciekawe, czy IE9 faktycznie okaże się dobrą przeglądarką, czy może jedyną rzeczą przemawiającą na jej korzyść będzie prędkość renderowania stron w HTML5.

Źródło: BGR

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)