iFreeje – recenzja

iFreeje – recenzja20.04.2011 08:30
iFreeje – recenzja
Zbyszek Kowal

Dzwoń, gdzie tylko chcesz, nie dbając o rachunek! Sprawdzam, czy popularna aplikacja do tanich rozmów międzynarodowych rzeczywiście spełnia swoje zadanie.

Coraz więcej mieszkańców naszego kraju ma znajomych za granicą. Często zachodzi potrzeba skontaktowania się z nimi. Ludzie biznesu współpracujący z zagranicznymi kontrahentami są zmuszeni do utrzymywania z nimi stałego kontaktu.

Rejestracja i niezbędne opłaty

Maile nie zawsze wystarczają, a do programów takich jak Skype nie zawsze jest dostęp. W tej sytuacji pozostają niekorzystne dla portfela rozmowy międzynarodowe , na których najwięcej zyskuje operator. Na szczęście niedawno pojawiła się wygodna alternatywa – dzięki aplikacji iFreeje można wykonywać tanie połączenia z dowolnym numerem na świecie.

411937874716787622

Zanim będzie można rozmawiać godzinami z ciocią w Australii, trzeba przejść etap rejestracji, a następnie dokonać potrzebnych opłat. W tym celu należy odwiedzić stronę http://ifreeje.com/ (niestety, dostępna jest tylko w językach rosyjskim i angielskim).

Rejestracja jest darmowa, ale do przeprowadzenia rozmowy trzeba posiadać odpowiednią ilość kredytów. Najwygodniej wykupić je metodą PayPal (nie wszystkie polskie karty kredytowe są honorowane). Po uzupełnieniu konta można już swobodnie korzystać z aplikacji.

Interfejs – wygodny i oldskulowy

Kolorystyka interfejsu i rozmieszczenie przycisków sprawiają, że korzystanie z aplikacji jest przyjemne. Dominują odcienie brązu w tle oraz miłej dla oka zieleni. Jeśli poda się w ustawieniach login i hasło, wykonanie połączenia jest banalnie proste.

411937874717115302

Wybiera się numer docelowy, a następnie numer telefonu, z którego chcemy się połączyć. Oba numery można szybko i wygodnie pobrać z listy kontaktów. Po wciśnięciu zielonej słuchawki serwer łączy się z naszym telefonem i jednocześnie z telefonem docelowym. Podczas rozmowy pośredniczy on w wymianie informacji. Jakość dźwięku zależy od posiadanych aparatów telefonicznych i na ogół jest porównywalna z jakością tradycyjnej rozmowy telefonicznej.

Podobnie rzecz ma się w przypadku połączeń pomiędzy telefonem a użytkownikiem usługi Skype. W tym wypadku cieszy wysoka jakość dźwięku. Warto również zauważyć, że wykonywanie takich połączeń przebiega o wiele szybciej niż przy korzystaniu z mobilnego skype’a.

Aplikacja zajmuje niewiele pamięci operacyjnej urządzenia i działa wyjątkowo sprawnie. Nawiązywanie nowych połączeń zajmuje mniej niż 10 sekund. Cieszy mnie, że duży nacisk położono na działanie. Nie ma żadnych zbędnych bajerów.

Jeśli macie znajomych za granicą bądź duże plany biznesowe, iFreeje bardzo ułatwi Wam życie i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy. Aplikacja kosztuje 2,39 euro i możecie pobrać ją bezpośrednio z App Store.

411937874717442982

[plus] Wygodna obsługa

[plus] Przejrzysty i praktyczny interfejs

[plus] Naprawdę niskie ceny rozmów

[minus] Brak polskiej wersji językowej na stronie WWW

[minus] Drobne problemy przy płaceniu niektórymi kartami kredytowymi

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
VoiceAsk [recenzja]
VoiceAsk [recenzja]
Grzegorz Krekin
Ivideon [recenzja]
Ivideon [recenzja]
Zbyszek Kowal
NxtApp – recenzja
NxtApp – recenzja
Zbyszek Kowal
myPill – recenzja
myPill – recenzja
Zbyszek Kowal
Komentarze (0)