Ikona pogody z aktualną temperaturą bez jailbreaku

Ikona pogody z aktualną temperaturą bez jailbreaku

Ikona pogody z aktualną temperaturą bez jailbreaku
Krystian Bezdzietny
28.07.2012 08:12, aktualizacja: 28.07.2012 10:12

W Cydii dostępna jest aplikacja, dzięki której można ożywić ikonę aplikacji Pogoda, wyposażając ją we wskaźnik obecnej dla danego miasta temperatury. Jak coś podobnego osiągnąć bez jailbreaku iOS-a?

Od jakiegoś czasu w Sieci dostępna jest witryna minimalweather.com, która została napisana w języku HTML5 z myślą o użytkownikach iOS-a. Aby za jej pośrednictwem otrzymać żywą ikonę, należy po prostu dodać stronę jako skrót do home screenu i żądany efekt zostanie osiągnięty.

Po otwarciu witryny w Safari system automatycznie nas lokalizuje i wyświetli temperaturę odpowiednią dla naszej miejscowości. I niestety, ta informacja aktualizowana jest wyłącznie wtedy, gdy otwieramy stronę internetową - nie ma automatycznej aktualizacji ikony.

Czy tego rodzaju narzędzie jest użyteczne? Pewnie nie, jednak jeżeli ktoś dba o szczegóły i zależy mu na ozdabianiu systemu w taki, a nie inny sposób, to minimalweather.com z pewnością jest pewnego rodzaju efekciarskim gadżetem. Jeżeli komuś bardzo zależy na ożywieniu natywnej ikony Pogody, to lepiej wykonać jailbreak i zainstalować Weather Icon.

Źródło: redmondpie.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)