Ile kosztują komponenty iPhone'a 4?

Ile kosztują komponenty iPhone'a 4?
Paweł Żmuda

28.06.2010 15:37, aktual.: 28.06.2010 17:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykanie postanowili sprawdzić ile tak naprawdę kosztują komponenty potrzebne do zbudowania nowego iPhone'a 4. Według szacunków najnowszy smartfon koncernu z Cupertino kosztuje w sumie około 188 dolarów. Jak kwota ta rozkłada się na poszczególne części?

Wyliczeniami zajęli się specjaliści z iSuppli. Według ich szacunków, najdroższą częścią nowego smartfona jest 3,5-calowy ekran produkowany przez LG. Jeden egzemplarz wyświetlacza kosztować ma około 28,50 USD. Procesor A4 produkowany przez Samsunga wart jest około 11 dolarów. Dalsze kwoty są jeszcze mniejsze - żyroskop z iPhone'a 4 kosztuje 2,60 USD, a akcelerometr jedynie 65 centów.

Koszt wszystkich komponentów potrzebnych do budowy iPhone'a 4 to 187 dolarów i 51 centów. Wygląda na to, że jest to najdroższy iPhone w historii.

Wyliczenia przygotowane przez iSupppli dotyczą wersji wyposażonej w 16 GB pamięci wewnętrznej, którą w Stanach można kupić już za 199 dolarów. Wyliczenia dotyczące większej wersji nie są niestety znane, ale koszt budowy iPhone'a 4 o pojemności 32 GB nie powinien być znacząco większy.

Warto pamiętać, że szacunkowy koszt produkcji nowej zabawki Apple wyliczony został tylko i wyłącznie na podstawie szacunkowych cen poszczególnych części. Nie objęto w nim kosztów transportu, reklamy, oprogramowania ani montażu poszczególnych egzemplarzy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)