Ile można zarobić na iAd? Całkiem sporo...

Ile można zarobić na iAd? Całkiem sporo...
Simblog.pl

10.07.2010 12:40, aktual.: 10.07.2010 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że nowa platforma iAd od Apple faktycznie może stać się całkiem niezłym źródłem dochodu. Jeden z deweloperów postanowił pochwalić się swoimi zarobkami z iAd. Całą kwotę zarobił już pierwszego dnia działania systemu. Trzeba przyznać, że programiści umieszczający reklamy w sieci AdMob mogą tylko patrzeć z zazdrością.

Obraz

Dane przedstawione powyżej pochodzą z reklam publikowanych przez Jasona Ting'a. Jego darmowa aplikacja pobrana około 9000 razy umożliwia wykorzystanie diody LED jako latarki.

Jak informuje sam programista, spore zarobki za pośrednictwem iAd mogą być wynikiem tego, że wielu użytkowników jeszcze nie przyzwyczaiło się do reklam. Deweloper twierdzi, że wiele odwiedzin reklamy może być związana ze zwykłą ciekawością i podobne nienaturalnie wysokie zarobki mogą trwać bardzo krótko.

"Nie jestem pewien czy wysoki wskaźnik CTR zostanie utrzymany"

komentuje swoje wyniki skromny programista

Jedno jest pewne - sieć reklamowa od Apple działa całkiem nieźle w porównaniu do konkurencji. Przy okazji gigant z Cupertino powinien odpalić trochę dodatkowych dolarów samemu programiście. Dobry PR sporo przecież kosztuje.

Źródło: Applemania

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)