Ile potrzeba ściągnięć, aby znaleźć się w Top 10 US App Store?

App Store Sales
App Store Sales
Zbyszek Kowal

29.11.2010 10:00, aktual.: 29.11.2010 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, ile osób dziennie musi pobrać grę, aby ta znalazła się w Top 10 amerykańskiego sklepu Apple’a, to dzisiaj mamy dla Was odpowiedź. Wszystko dzięki uprzejmości firmy Fairlady Media, która oblikowała statystyki gry Bust A Marble.

Temat z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy piszą i publikują swoje gry w App Store. Chociaż z drugiej strony taka ciekawostka powinna zainteresować również wszystkich tych, którzy śledzą losy aplikacji w sklepie Apple’a.

Obraz

Jak już wspomniałem we wstępie, firma Fairlady Media pochwaliła się na swoim blogu statystykami gry Bust A Marble. Chodzi o darmowy tytuł na iPada. Zgodnie z tym, co napisali twórcy wspomnianej aplikacji, aby znaleźć się w Top 10 amerykańskiego App Store, wymagana jest liczba 13 tysięcy pobrań dziennie.

Co ciekawe jednak, w ciągu kilku dni od premiery zaimplementowane w grę reklamy zostały wyświetlone ponad 750 tysięcy razy! To całkiem dobry wynik i z pewnością przełożył się na solidny zarobek dla producenta. Niestety, nie ujawniono, jaka kwotę udało się Fairlady Media zarobić na reklamach.

Oczywiście to tylko malutki wycinek prawdy o App Store. Aplikacje płatne z pewnością nie potrzebują tak dużej liczby pobrań. Na pewno inaczej również wygląda sytuacja z grami na iPhone’a. Poza tym liczba pobrań w każdym z krajów jest zupełnie inna. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii, pochwalcie się nam o tym w komentarzu pod wpisem.

Źródło: PocketGamer.Biz

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)