Ile trzeba zapłacić za podróbkę iPhone’a?

Ile trzeba zapłacić za podróbkę iPhone’a?

Ile trzeba zapłacić za podróbkę iPhone’a?
Zbigniew Kowal
24.05.2009 04:06, aktualizacja: 24.05.2009 06:06

Chińczycy słynną z tego, że potrafią skopiować niemal wszystko. Dodajmy, że nie jest to bezmyślne kopiowanie. We wszystkim widać większy zamysł i swego rodzaju pasję. Doskonałym przykładem powyższego stwierdzenia jest iOrgane czyli fałszywy iPhone. Serwis Geek udostępnił informacje o kosztach produkcji niemal wiernej kopii urządzenia Apple’a.

O samym iOrgane nie ma sensu się zbytnio rozpisywać. Wyglądem i działaniem niemal do złudzenia przypomina iPhone’a. Naturalnie nie ma dostępu do App Store, ale większość funkcji udało się chińczykom skopiować. Jeśli nie spotkaliście się wcześniej z tym telefonem to z pewnością poniższy filmik nieco rozjaśni Wam w głowie.

F1+ Hi Phone from iOrgane

Zastanawiacie się ile kosztuje taka „fałszywka”? Dokładnie 150 dolarów (około 472 zł) przy czym jej koszt produkcji to niecałe 40 dolarów! Najkosztowniejszą częścią jest moduł Bluetooth oraz płyta główna które łącznie kosztują nieco ponad 21 dolarów. Cała reszta to już groszowa sprawa. Co ciekawe chiński producent korzysta z tych samych źródeł zaopatrzenia co firma z Cupertino. Dla przykładu mikrofon, głośniki oraz moduł wibracji jest identyczny jak w iPhonie!

Wiem, że w głowach rodzi się Wam pytanie. Dlaczego tak dużo musimy płacić za telefony skoro ich koszty produkcji są tak niskie? Skoro „fałszywka” jest tak tania, to ile zarabia na nas producent iPhone’a? Czy warto kupować oryginały? Czy warto inwestować pieniądze w podróbki? Podyskutujcie o tym w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)