iLife'11 - nowy pakiet do obróbki zdjęć, filmów i muzyki

iLife'11 - nowy pakiet do obróbki zdjęć, filmów i muzyki
20.10.2010 17:53
iLife
iLife
Krzysztof Basel
Krzysztof Basel

Pierwszą nowością jest zapowiadany wcześniej pakiet iLife'11, w skład którego wchodzą programy: iPhoto'11, iMovie'11 oraz Garage Band'11.

Pierwszą nowością jest zapowiadany wcześniej pakiet iLife'11, w skład którego wchodzą programy: iPhoto'11, iMovie'11 oraz Garage Band'11.

iPhoto'11

W iPhoto'11 dodano kilka nowości, ciekawych szablonów, widoków i interesujących efektów, jednak w większości nowe iPhoto bazuje na rozwiązaniach znanych już od prawie roku w bardziej zaawansowanym programie Aperture 3. Naszą uwagę zwróciły dopracowane szablony pokazów slajdów czy możliwość wysyłania graficznych wiadomości e-mail w samym programie.

Ciekawym rozwiązaniem jest historia naszych działań z danym zdjęciem. W odpowiednim panelu iPhoto zapisuje, czy fotografia była edytowana, wysyłana e-mailem, na Facebook, a nawet jakie były odpowiedzi naszych znajomych na największym portalu społecznościowym. W iPhoto'11 dodano także funkcję tworzenia fotoksiążek i kartek pocztowych na podstawie gotowych lub własnych szablonów. W jednym z widoków projekty są ulokowane na półkach regału, co przypomina widok z programu iBooks.

iMovie'11

Steve podkreślał podczas prezentacji, że nowe iMove'11 ma oferować zaawansowane możliwości edycji filmów w bardzo prosty sposób, dostępny dla każdego. Po prezentacji wygląda na to, że miał sporo racji. Największe wrażenie zrobiła na nas funkcja Movie trailers, czyli zestaw przygotowanych trailerów filmowych, które możemy sami edytować.

Ustawienie kolejności odbywa się poprzez wybieranie odpowiednich typów ujęć. Później możemy wpisać teksty, napisy końcowe, wybrać muzykę (stworzoną specjalnie dla iMovie'11 między innymi przez orkiestrę symfoniczną) i gotowe. Program korzysta z funkcji detekcji twarzy, co pozwala automatycznie wybrać sceny z konkretnymi osobami.

GarageBand'11

Następną nowością w iLife'11 jest Garage Band'11. W programie dodano kilka nowości, z których najciekawiej prezentuje się funkcja Flex Time. Pozwala ona na dostosowanie rytmu całego utworu do jednej ścieżki.

  • Flex Time.
  • Groove Matching.
  • Nowe rozbudowane lekcje fortepianowe i gitarowe.
  • Nowe efekty.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)