ING Bank Śląski na Androida

ING Bank Śląski na Androida

ING Bank Śląski na Androida
Zbyszek Kowal
10.05.2012 07:45, aktualizacja: 10.05.2012 09:45

ING Bank Śląski udostępnił klientom aplikację bankowości mobilnej na system Android. ING BankMobile pozwala m.in. na: dokonywanie przelewów, sprawdzanie historii transakcji, zastrzeżenie karty, odnalezienie najbliższego bankomatu, a także sprawdzanie w bezpieczny sposób stanu środków bez konieczności logowania się do systemu.

ING BankMobile umożliwia klientom banku dostęp do ich rachunków, oszczędności, lokat, kart kredytowych oraz kredytów i pożyczek. Aplikacja pozwala m.in. na wykonanie przelewów wewnętrznych i zdefiniowanych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą kredytową oraz informacji na temat zaciągniętych kredytów. ING BankMobile umożliwia także znalezienie najbliższego bankomatu i placówki, zastrzeżenie karty, a także skontaktowanie się z bankiem telefonicznie i przez e-mail.

Premiera aplikacji ING BankMobile miała miejsce na początku tego roku w wersji na iPhone'a. Jesteśmy szczęśliwi, że od dziś mogą z niej korzystać także posiadacze telefonów z Androidem, najpopularniejszym systemem mobilnym w Polsce. Jego użytkownicy to osoby bardzo wymagające i świadome, czego należy oczekiwać od nowoczesnych i innowacyjnych aplikacji. Dlatego włożyliśmy mnóstwo pracy, aby ING BankMobile działał na ich urządzeniach równie szybko i płynnie, jak na iOS – mówi Szymon Mitoraj, dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Aplikacja ING Banku Śląskiego wyróżnia się dużym zakresem możliwości, innowacyjną nawigacją oraz wyjątkowym designem. Dzięki przejrzystemu i przyjaznemu interfejsowi ING BankMobile może być także wygodną alternatywą dla tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine.

Obraz

Innowacyjną funkcją ING BankMobile jest graficzny wskaźnik poziomu środków. To nowatorskie rozwiązanie pozwalające sprawdzić stan konta natychmiast po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności logowania się do systemu. W formie wizualnej informuje on użytkownika o aktualnym saldzie, nie podając jednak wartości liczbowych.

Użytkownik samodzielnie określa w aplikacji maksymalny poziom środków podawany przez wskaźnik, dzięki czemu tylko on wie, jaki jest faktyczny stan jego rachunku. Na przykład jeśli użytkownik ustawi w aplikacji maksymalną wysokość wskaźnika na poziomie 1000 zł, a aktualny stan środków na jego rachunku wynosi 500 zł, wskaźnik pokaże poziom 50%.

Obraz

Aplikacja została przygotowana na telefony z systemem Android 2.0 i nowszym z minimalną rozdzielczością 320 x 480 oraz na iPhone'y 3GS, 4 oraz 4S, czyli mające system operacyjny iOS 4.3 i nowszy. Przypominam, że pod adresem lajt.ingbank.pl dostępna jest mobilna wersja systemu ING przygotowana do pracy na większości urządzeń - zarówno na nowoczesnych smartfonach, jak i starszych modelach telefonów, które pozwalają na dostęp do Internetu za pomocą przeglądarki internetowej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)