Integracja się pogłębia. Windows 10 ma pozwolić na uruchomienie aplikacji na Androida

Strona głównaIntegracja się pogłębia. Windows 10 ma pozwolić na uruchomienie aplikacji na Androida
26.11.2020 13:47
Integracja się pogłębia. Windows 10 ma pozwolić na uruchomienie aplikacji na Androida

Połączenie Androida i Windowsa staje się coraz lepszą alternatywą dla ekosystemu Apple'a.

Microsoft rozwijając Windowsa 10 na komputery nieustannie ma w pamięci Androida, z którym integracja z miesiąca na miesiąc się pogłębia. Duże zmiany mają się pojawić już w przyszłym roku.

Aplikacje z Androida na Windowsie 10

Według Windows Central natywne wsparcie dla aplikacji znanych ze smartfonów z Androidem może zostać zaimplementowane już w 2021 roku. Programiści będą mogli ponoć umieścić swoje apki w sklepie Microsoft Store.

Na razie nie wiadomo nic więcej, ale serwis zapowiada, że wkrótce dostarczy kolejne szczegóły.

Póki co Windows 10 pozwala jedynie na streamowanie aplikacji bezpośrednio z telefonu, ale dotyczy to jedynie wybranych smartfonów Samsunga oraz Surface'a Duo.

Tandemowi Windows + Android coraz bliżej do połączenia macOS-u z iOS-em

W 2019 roku system macOS zyskał możliwość uruchamiania garstki aplikacji z iPada. Jeszcze większą kompatybilność z programami na platformy iPadOS oraz iOS zyskały dopiero nowe Maki z układami ARM.

Wygląda więc na to, że reakcja Microsoftu na ruch Apple'a będzie wyjątkowo szybka, a przy tym obejmie większy odsetek użytkowników niż w przypadku rywala.

Przed kilkoma tygodniami Microsoft zadbał o wspólny schowek na Windowsie i Androidzie. Po połączeniu komputera z telefonem mogą ponadto z poziomu peceta zarządzać powiadomieniami, wysyłać SMS-y, wykonywać połączenia głosowe czy przeglądać i udostępniać zdjęcia.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)