Interfejs MeeGo dla tabletów na MWC 2011 [wideo]

MeeGo
MeeGo
Paweł Żmuda

14.02.2011 16:00, aktual.: 14.02.2011 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach MWC 2011 w Barcelonie pojawił się również Intel. Przedstawiciele amerykańskiej firmy pochwalili się modyfikacjami wprowadzonymi w interfejsie MeeGo dla tabletów. Co zmieniło się od czerwca ubiegłego roku?

Sam interfejs nie został znacząco zmodyfikowany - duże zmiany wprowadzono w kodzie systemu. Większość kodu napisana jest w języku QML. Na targach Computex amerykański producent zaprezentował MeeGo w wersji pre-Alpha. Teraz nieco bardziej dopracowane oprogramowanie osiągnęło już wersję Alpha, jednak przed Intelem jest jeszcze sporo pracy. Popatrzmy na krótką prezentację MeeGo na tablecie ExoPC z układem Atom.

Według recenzentów z serwisu Engadget, którym udało się pobawić tabletem z MeeGo, największym problemem systemu jest obecnie przeglądarka internetowa. Wciąż brakuje możliwości takich jak pinch-to-zoom, która - według zapewnień Intela - zostanie wprowadzona w niedalekiej przyszłości. Całość działa podobno niezwykle wolno.

Dobrą wiadomością jest podjęcie współpracy ze Swype, dzięki której możliwe będzie proste wprowadzanie tekstu zarówno do przeglądarki, jak i klienta poczty e-mail.

Wkrótce zostanie uruchomiona platforma AppUp dla MeeGo, jednak Intel nie podał jeszcze żadnych konkretnych dat. Przedstawiciele producenta nie poinformowali również o tym, kiedy interfejs dla tabletów zostanie ukończony. Kolejne informacje pojawią się prawdopodobnie na targach Computex.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)