Intel chce wprowadzić kamery RealSense 3D do smartfonów

Intel chce wprowadzić kamery RealSense 3D do smartfonów

RealSense 3D
RealSense 3D
Źródło zdjęć: © Intel
Konrad Błaszak
09.04.2015 08:11, aktualizacja: 09.04.2015 10:54

Nawet jeśli nie jesteście zapalonymi graczami, i tak zapewne słyszeliście o ciekawym gadżecie jakim jest Kinect. Dzięki niemu możemy m.in. sterować postaciami w różnych grach za pomocą gestów wykonywanych przed telewizorem. Intel właśnie zrobił znaczący krok, dzięki któremu podobne rozwiązanie zobaczymy w smartfonach.

Kamera RealSense 3D Intela to rozwiązanie, dzięki któremu możemy sterować komputerem za pomocą gestów. Na tym jej zastosowania się zresztą nie kończą, bo dzięki temu, że wspomniana kamera widzi głębię, możliwe jest również chociażby skanowanie trójwymiarowych obiektów, które następnie można wydrukować przy użyciu drukarki 3D. Zdecydowanie technologia ta robi wrażenie i warto przyjrzeć jej się bliżej. Popularny Sheldon uchyla rąbka tajemnicy na temat możliwych zastosowań.

Na razie specjalną kamerę można znaleźć w notebookach i tabletach, ale Intel chce ją przenieść również do naszych smartfonów. CEO amerykańskiej firmy, Brian Krzanich pokazał w środę w Chinach prototyp 6-calowego smartfona, który został wyposażony w mniejszą o połowę kamerę uzbrojoną we wspomnianą technologię. Intel planował na początku wykorzystywanie RealSense tylko w komputerach i tabletach, ale dzięki postępowi prac jeszcze w tym roku Amerykanie zaczną wdrażać to rozwiązanie do smartfonów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mam nadzieję, że wkrótce faktycznie wysypią się pierwsze smartfony z tą technologią. Oczywiście dla wielu osób może to być tylko zbędny gadżet, ale moim zdaniem tak zaawansowany sensor miałby wiele ciekawych zastosować. M.in. możliwość ustawienia punktu ostrości po zrobieniu zdjęcia robi wrażenie.

Dell Venue 8 7000 Hands On - 6mm 2K Tablet with Depth Camera

Źródło: pcworld.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)