Inteligentny zegarek za 199 zł. Wkrótce w ofercie Goclevera

Inteligentny zegarek za 199 zł. Wkrótce w ofercie Goclevera04.03.2014 20:33
Inteligentny zegarek za 199 zł. Wkrótce w ofercie Goclevera
Mateusz Żołyniak

Inteligentne gadżety na rękę muszą pojawić się w ofercie każdego producenta. Polski Goclever nie jest wyjątkiem. Cieszy mnie to, że firma nie stara się konkurować z gigantami i nie zasypuje użytkownika milionem funkcji.

Na dzisiejszej konferencji Goclever zaprezentował własny inteligentny zegarek o wdzięcznej nazwie Chronos. OK, nie jest on może zbyt inteligentny, ale za to jego cena jest bardzo atrakcyjna - 199 zł.

Chronos ma formę standardowego cyfrowego zegarka z prostym, czarno-białym ekranikiem. Będzie się on łączył ze smartfonem za pomocą Bluetootha (LE), a jego główną funkcją jest wyświetlanie powiadomień o nowych zdarzeniach (m.in. nieodebrane połączenia, nowe SMS-y i maile). Pozwoli również na proste sterowanie aparatem w smartfonie (aktywacja migawki) czy poinformuje o pozostawieniu telefonu (do 10 m).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Na tle Geara czy zegarka Sony jego funkcje nie robią żadnego wrażenia. Urządzenie sygnowane logo polskiej firmy ma jednak wielką zaletę: może poszczycić się naprawdę imponującym czasem pracy baterii. Przedstawiciele Goclevera zapowiadają, że będzie ono działało na jednym ogniwie nawet przez ponad pół roku.

Po krótkiej chwili zegarkiem trudno ocenić działanie połączenia z telefonem czy poszczególne funkcje, ale można powiedzieć kilka słów o wykonaniu. Sprzęt jest solidny, niektórzy mogą go uznać za ładny. Szkoda tylko, że jest dość gruby. Możecie to zresztą sami ocenić:

Goclever Quantum 350 - jak prezentuje się smartfon za 219 zł (lub 249 zł)?

Za sprawą zegarków Sony i Samsunga wkrótce nastąpi boom na inteligentną galanterię. O popularności tego typu gadżetów nie będą jednak decydować urządzenia drogie, tylko produkty podobne do Chronosa. Musi być tanio...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)