Interaktywna książeczka do nauki czytania

Interaktywna książeczka do nauki czytania
Zbyszek Kowal

01.03.2012 07:08, aktual.: 01.03.2012 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Funny Vehicles to interaktywna książeczka dla najmłodszych z serii Funny Stories. Ma zbiór krótkich historii opowiedzianych przez kolorowe i zabawne pojazdy. Dzieci mogą słuchać opowieści o motocyklu, samochodzie ciężarowym, statku oraz innych środkach transportu.

Każdy z trzynastu bohaterów przedstawia siebie i w przystępny sposób opowiada o swoich zwyczajach. Historie czytane są przez lektorów. Do wyboru jest lektor męski lub żeński. Można zdecydować, czy bardziej pasuje energiczny głos kobiecy, czy spokojna, męska narracja.

Roześmiane pojazdy opowiadają o swojej budowie, codziennych obowiązkach, teksty nawiązują też do osobowości sympatycznych bohaterów; dziecko dowie się, kogo lubi wozić autobus i co takiego uwielbia w kosmosie rakieta? Dodatkową funkcją jest Obrazek/Skojarzenie: po dotknięciu bohatera pojawia się powiększone słowo (nazwa pojazdu), a narrator czyta prezentowany wyraz.

Obraz

Studio JOJO Mobile zaprojektowało aplikację z myślą o rozległej grupie wiekowej. Poprzez połączenie uniwersalnego tekstu, grafiki oraz dźwięku z rozrywką i promocją czytelnictwa Funny Stories trafi zarówno do przedszkolaków, jak i starszych dzieci.

Oprócz nagrań i tekstu w języku polskim dostępna jest także wersja w języku angielskim, która zachęci dziecko do oswojenia się z obcym językiem bądź – w przypadku starszych dzieci – utrwali słownictwo i poprawną wymowę. Zmiana głosu lektora z męskiego na żeński, wybór wersji językowej oraz wyłączenie dźwięków odbywa się w ustawieniach programu.

W serii Funny Stories ukazały się także historie o farmie pełnej zwierząt (Animal Farm), warzywach i owocach (Colorful Vitamins) oraz przygodach małej syrenki (Under The Sea). Każda z nich ma wersję na iPada.  Aplikacja Funny Vehicles jest do pobrania z App Store w cenie 0,79 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)