Interaktywne powiadomienia i dzielenie ekranu w nowej wersji Windows Phone'a

Interaktywne powiadomienia i dzielenie ekranu w nowej wersji Windows Phone'a29.08.2014 08:43
Interaktywne powiadomienia i dzielenie ekranu w nowej wersji Windows Phone'a
Źródło zdjęć: © pocketnow
Mateusz Żołyniak

Microsoft pracuje już intensywnie nad kolejnymi aktualizacjami dla Windows Phone'a, które mogą wnieść ciekawe funkcje. Jakie?

Serwis NokiaPowerUser, powołujący się na swoje wiarygodne źródło, wspomniał ostatnio o dwóch dużych zmianach, które mają pojawić w jednym z przyszłych wydań mobilnych okienek. Pierwszą z nich są interaktywne powiadomienia, które mogą być nieco podobne do rozwiązania wprowadzonego już przez Apple. NokiaPowerUser twierdzi, że funkcja ta pozwoli z panelu powiadomień szybko odpisywać na wiadomości czy ustawiać przypomnienia. Będzie odbywać się to bez konieczności wchodzenia do konkretnych aplikacji.

Mam tylko nadzieję, że MS nie będzie dzielił ekranu w pionie ;)
Źródło zdjęć: © pocketnow
Mam tylko nadzieję, że MS nie będzie dzielił ekranu w pionie ;)

Drugą z nowości jest możliwość dzielenia ekranu między różne programy. Rozwiązanie to wprowadzone jest już w dużym Windowsie, więc naturalną kolejną rzeczy ma być dodanie go także do mobilnej wersji systemu. Nowa opcja znacznie usprawni wielozadaniowość Windows Phone'a, ale najprawdopodobniej nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Informator NokiaPowerUser dodał bowiem, że dzielenie ekranu dostępne będzie tylko w smartfonach z większymi ekranami. Nie zdradził jednak czy dotyczy to tylko "phabletów" czy także urządzeń z około 5-calowymi panelami.

Niedawno wspominałem, że w WP Bench pojawił się nowy build Windowsa, który może zwiastować nadchodzący Update 2 (GDR2). Wersja ta może zostać zaprezentowana już w październiku i będzie oferować szereg nowości. Mało jednak prawdopodobne, że będą wśród nich powyższe funkcje. MS ma skupić się na usprawnieniu Windows Phone'a 8.1 głównie od strony wsparcia dla nowych podzespołów czy standardów łączności, które wykorzystywane będą przez producentów.

Zdecydowanie lepszym strzałem jest Windows Phone 9, który ma pojawić się na początku przyszłego roku. Od systemu o kodowej nazwie Threshold ma rozpocząć intensywna unifikacja platform Microsoftu. Dotyczy to szczególnie Windows Phone'a i Windowsa RT. W mobilnych okienkach z miłą chęcią zobaczę zarówno interaktywne powiadomienia, jak również opcję dzielenia ekranu między różne aplikacje. Mam więc nadzieję, że powyższe informacje nie są tylko wyssanymi z palca plotkami.

Źródło: NokiaPowerUser

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)