iOS 11 z menedżerem plików? To już niemal pewne

iOS 11 z menedżerem plików? To już niemal pewne

iPhone i aplikacja File Manager
iPhone i aplikacja File Manager
Źródło zdjęć: © magicmockups.com
Miron Nurski
05.06.2017 09:33, aktualizacja: 05.06.2017 11:34

Wygląda na to, że jeden z największych braków iPhone'a zostanie uzupełniony.

Files dla iPhone'ów i iPadów

Na kilka godzin przed imprezą WWDC 17, podczas której poznamy m.in. system iOS 11, deweloper Steven Troughton-Smith zauważył ciekawą rzecz. W App Storze pojawiła się aplikacja Files stworzona przez Apple'a.

Menedżer plików dla systemu iOS 11 pojawił się w App Storze
Menedżer plików dla systemu iOS 11 pojawił się w App Storze© twitter.com/stroughtonsmith

Apka została już usunięta, a w momencie zrobienia zrzutu ekranu nie miała nawet opisu, ale nazwa i ikona nie pozostawiają złudzeń - to menedżer plików.

Na menedżer plików użytkownicy iPhone'ów czekali 10 lat

iUżytkownicy nie mają swobodnego dostępu do folderów i plików znajdujących się w ich urządzeniach. Niektóre aplikacje pozwalają pobierać pliki, ale te lądują w "piaskownicach", do których bez programistycznych sztuczek nie można się dobrać.

W związku z tym nie ma możliwości, by np. przy użyciu przeglądarki internetowej pobrać plik MP3, który będzie widoczny dla domyślnego odtwarzacza muzyki.

Najwidoczniej w tej kwestii nadchodzi duża zmiana. Skoro pojawi się menedżer plików, zapewne będzie można je pobierać i swobodnie przenosić.

Oby tylko nie odbiło się to na stabilności systemu

iOS przez lata był bardzo hermetyczny, ale nie bez powodu. Dzięki temu Apple'owi łatwo było zapewnić wysoką stabilność działania systemu. Użytkownicy nie mieli po prostu fizycznej możliwości, by coś w systemie popsuć.

Z wersji na wersję iOS staje się coraz bardziej otwarty i coraz bardziej funkcjonalny, a to wyraźnie odbija się na stabilności. Nie tak dawno pojawiła się przykładowo możliwość wymiany systemowej klawiatury. Fajnie, ale używany przeze mnie Gboard lubi się wysypać w trakcie wpisywania tekstu i przełączyć na klawiaturę domyślną. Funkcjonalność kosztem stabilności.

Mam nadzieję, że Apple wie co robi i pojawienie się menedżera plików nie będzie równoznaczne z większą liczbą pojawiających się błędów.

Przypomnę tylko, że WWDC rusza 5 czerwca o godzinie 19:00. Podczas imprezy powinniśmy poznać nowe wersje systemów iOS, watchOS i macOS, głośnik z Siri oraz nowe MacBooki. O wszystkich nowościach poczytacie na Komórkomanii oraz WP Techu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)