iOS 14 dogodzi też AirPodsom. Apple wprowadzi adaptacyjny dźwięk przestrzenny i zadba o baterię

iOS 14 dogodzi też AirPodsom. Apple wprowadzi adaptacyjny dźwięk przestrzenny i zadba o baterię

iOS 14 dogodzi też AirPodsom. Apple wprowadzi adaptacyjny dźwięk przestrzenny i zadba o baterię
Patryk Korzeniecki
24.06.2020 10:10, aktualizacja: 24.06.2020 12:10

AirPodsy dzięki aktualizacjom Apple'a sporo zyskają. Producent wprowadza automatyczne przełączanie się między urządzeniami i zoptymalizowany system ładowania wydłużający żywotność akumulatorów. Ponadto model Pro otrzyma dźwięk przestrzenny wykorzystujący czujniki ruchu.

iOS 14 wprowadzi do iPhone'ów nowości związanych z interfejsem systemu, m.in. widżety, automatyczne segregowanie aplikacji, tryb obraz w obrazie czy bardziej kompaktowy wygląd asystenta Siri. Poza tym użytkownicy będą mogli zmienić domyślne aplikacje i korzystać z App Clips - programów niewymagających instalacji.

iPhone'y sporo zyskają dzięki aktualizacji iOS 14, jednak nie tylko one. Apple nie zapomniał o słuchawkach.

Apple AirPods Pro zasymulują dźwięk przestrzenny

Dzięki iOS 14 najbardziej skorzystają najdroższe słuchawki Apple'a. AirPodsy Pro po aktualizacji oprogramowania otrzymają bowiem możliwość symulacji dźwięku przestrzennego.

AirPodsy Pro będą obsługiwały standardy 5.1, 7.1 i Dolby Atmos. Co ciekawe, do symulacji będą wykorzystywane akcelerometr i żyroskop obecne w słuchawkach. Po co?

Po aktualizacje AirPodsy Pro pozwolą cieszyć się dźwiękiem przestrzennym w dowolnym miejscu, także w metrze.
Po aktualizacje AirPodsy Pro pozwolą cieszyć się dźwiękiem przestrzennym w dowolnym miejscu, także w metrze.

Apple zauważył, że w rzeczywistości przy obracaniu głowy zmienia się rozmieszczenie dźwięków w przestrzeni. AirPodsy Pro dzięki obecności czujników ruchu mają naśladować to zjawisko i sprawić, że symulacja dźwięku przestrzennego będzie jeszcze bardziej realistyczna i dokładna.

Apple AirPods: iOS 14 wydłuży żywotność akumulatora

Apple w nowej aktualizacji zmodyfikował ponadto algorytmy ładowania baterii wszystkich urządzeń z serii AirPods. Oprogramowanie ma w niektórych scenariuszach doładowywać słuchawki tylko do 80 proc..

AirPodsy mają jednak uczyć się, w jaki sposób ich używamy. Jeśli stwierdzą, że niedługo będą potrzebne, to kontynuują ładowanie do pełna. Dzięki takiemu zabiegowi żywotność baterii w słuchawkach ma się poprawić.

Warto wspomnieć, że zoptymalizowany mechanizm ładowania można znaleźć także w iPhone'ach zaktualizowanych do iOS 13.

Obraz
© Hüseyin İyibaş / Twitter

AirPodsy zyskały ponadto możliwość automatycznego przełączania się w zależności od urządzenia, którego używamy. Wyobraź sobie, że oglądasz filmiki na iPadzie lub MacBooku. W pewnym momencie Twój iPhone zaczyna dzwonić. Po wzięciu telefonu do ręki słuchawki się do niego samoistnie podłączają, co pozwala na odebranie rozmowy bez ich zdejmowania.

Apple zdecydowanie poprawi w ten sposób komfort użytkowania urządzeń, eliminując konieczność ręcznej zmiany źródła dźwięku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)