iOS 14 skrywa plany Apple'a. W przygotowaniu Night Shift dla oświetlenia domu, gesty z macOS i funkcje dla niedosłyszących

iOS 14 skrywa plany Apple'a. W przygotowaniu Night Shift dla oświetlenia domu, gesty z macOS i funkcje dla niedosłyszących
Patryk Korzeniecki

10.03.2020 16:40, aktual.: 11.03.2020 01:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple w iOS 14 może wprowadzić sporo nowości dla różnych grup społecznych. Nowy system prawdopodobnie wprowadzi funkcje dedykowane miłośnikom inteligentnych domów, osobom z ubytkami słuchu lub... bywalcom Starbucksa.

Do internetu wyciekł kod systemu iOS 14. Serwis 9to5Mac znalazł w nim sporo ciekawostek związanych z nadchodzącymi funkcjami. Cześć brzmi dosyć futurystycznie.

iOS 14: HomeKit może dostać sporo nowości

iOS 14 ma rozszerzyć HomeKit o funkcję Night Shift znaną z iPhone'ów. Jak informuje 9to5Mac, pozwoliłaby ona na zmianę temperatury domowego światła w ciągu dnia - automatycznie lub manualnie.

Wyobraźcie sobie, że w ciągu dnia Wasze lampy świecą zimnym światłem, natomiast po zmierzchu stopniowo się ocieplają. Taką automatykę to ja lubię.

HomeKit może niedługo inteligentnie sterować temperaturą światła w domu
HomeKit może niedługo inteligentnie sterować temperaturą światła w domu

iOS oprócz Night Shift ma wprowadzić do HomeKit możliwość śledzenia ruchu obiektów ożywionych i nieożywionych. Dzięki temu pomoże np. wykryć włamanie.

iOS 14: nowy ekran pulpitu i usprawnienia gestów

9to5Mac pisze, że iOS 14 ma zyskać dodatkowy ekran pulpitu. Ma on mieć postać listy ze wszystkimi programami, z możliwością sortowania. Na dodatek oprogramowanie ma sugerować uruchamianie aplikacji w określonych okolicznościach, np. włączenie muzyki po dojeździe na siłownię.

iPhone skorzysta z gestów z MacOS
iPhone skorzysta z gestów z MacOS

Usprawnienia mają doczekać się też gesty systemowe - iOS 14 ma zyskać część gestów z macOS.

iOS 14 zaalarmuje osoby z utratą słuchu

iOS 14 ma zyskać coś, z czego ucieszą się osoby z ubytkiem słuchu. Nowa funkcja o bliżej niesprecyzowanej nazwie prawdopodobnie będzie nasłuchiwać otoczenie i wykrywać alarmy, dzwonki, pukanie do drzwi lub płaczące dzieci. Po wykryciu określonego dźwięku ma alarmować użytkownika za pomocą wibracji.

iOS 14 może pomóc np. osobom starszym
iOS 14 może pomóc np. osobom starszym

Według informacji 9to5Mac aktualizacja ma też wprowadzić możliwość odpowiedniego strojenia AirPodsów lub EarPodsów dla osób z częściową utratą słuchu.

iOS 14: nowa aplikacja Gobi ma informować o świecie

Apple ma w iOS 14 przedstawić aplikację służącą do przedstawiania użytkownikowi informacji o otaczającym go świecie. Ma wykorzystywać do tego celu rozszerzoną rzeczywistość.

9to5Mac informuje, że aplikacja ma być zintegrowana ze sklepami Apple i Starbucksami.

Obraz

Jak to ma działać? Funkcja po wywołaniu np. kodem QR lub AirTagiem ma wyświetlać w AR menu restauracji lub cennik iPada.

iOS 14 ze wzmiankami o nowych urządzeniach

9to5Mac dokopał się też do wzmianek o kilku nowych urządzeniach potwierdzających w zasadzie dotychczasowe plotki. W przyszłości mają pojawić się:

Co myślicie o nowościach, które może wprowadzić Apple w iOS 14?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)