iOS 16: co nowego? Są nowe przecieki

iOS 16: co nowego? Są nowe przecieki
Miron Nurski

11.04.2022 13:02, aktual.: 11.04.2022 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iOS 16 zostanie pokazany dopiero za niemal 2 miesiące, ale już teraz wiadomo, czego oczekiwać.

Apple ogłosił, że impreza dla deweloperów WWDC 22 ruszy 6 czerwca. Niemal na pewno tego dnia pokazane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych, w tym iOS 16.

iOS 16: stary wygląd, nowe funkcje

Marg Gurman z Bloomberga, który ma sprawdzone źródła wewnątrz Apple'a, twierdzi, że iOS 16 nie przyniesie nowego wyglądu. A ten jest przez wielu użytkowników wyczekiwany z utęsknieniem.

W 15-letniej historii tego systemu, producent iPhone'ów tylko raz zdecydował się na gruntowną przebudowę wzornictwa, przy okazji premiery wersji iOS 7 w 2013 roku. Wychodzi na to, że czeka nas dziesiąte wydanie z grubsza niezmienionym językiem projektowania.

iOS 16 ma za to wnieść bliżej nieokreślone poprawki dotyczące powiadomień oraz monitorowania zdrowia i aktywności. Na iPadach ma się ponadto pojawić nowy interfejs multitaskingu.

iOS 16 może zwiastować nadejście pierwszych gogli mieszanej rzeczywistości Apple'a

Gurman dotarł do informacji, według których aktualne wydanie systemu iOS 16 - które testują pracownicy Apple'a - pełne jest odniesień do jeszcze niezaprezentowanych gogli mieszanej rzeczywistości.

Podobno pierwotne plany zakładały prezentację samych gogli już podczas WWDC 22, ale ich premiera została ponoć przesunięta na końcówkę tego lub początek przyszłego roku. Niewykluczone jednak, że Apple uchyli rąbka tajemnicy na temat nowej platformy.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)