iOS 5.1 Golden Master już dziś?

iOS 5.1 Golden Master już dziś?
07.03.2012 16:11
iOS 5.1 Golden Master już dziś?
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Jak donosi blog Chronic Wire, firma Apple jest już gotowa do udostępnienia oprogramowania iOS 5.1 jako Gold Master i wiele wskazuje na to, że nastąpi to już dziś, chwilę po premierze iPada 3.

Według "solidnego źródła" wspomnianego blogu iOS 5.1 Golden Master ma build 9B176 i przez ostatnie trzy tygodnie był skrzętnie testowany przez pracowników Apple'a. Teraz koncern jest gotowy do upublicznienia iOS 5.1 Golden Master, aby i sami użytkownicy mogli się przekonać, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

Niestety, oprogramowanie iOS 5.1 - przynajmniej bazując na dotychczasowych informacjach - nie wniesie na pokłady iPhone'ów, iPodów touch oraz iPadów zbyt wielu nowości. Na podstawie dotychczas zebranych informacji można wnioskować, że Apple wyposaży aplikację Notatki w rozbudowany panel formatowania tekstu, a także ułatwiony zostanie dostęp do Aparatu z poziomu lock screena. Mówi się też, że nowy iOS to też nowy język w Siri: japoński.

Nic jednak z wymienionych "nowości" nie jest pewne i wszystko okaże się w najbliższym czasie. Prawdopodobnie Apple dziś udostępni iOS 5.1 Gold Master, a finalna wersja oprogramowania będzie gotowa około 16 marca.

Warto dodać też, że oznaczenie Golden Master, w przypadku oprogramowania iOS, różni się między innymi tym od beta, że soft GM może zostać zainstalowany na każdym urządzeniu bez potrzeby uwierzytelniania z serwerami Apple'a. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie źródło.

Źródło: pocketnow

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)