iOS 5 z funkcją rozpoznawania twarzy?

iOS 5 z funkcją rozpoznawania twarzy?

iOS 5 z funkcją rozpoznawania twarzy?
Krystian Bezdzietny
28.07.2011 07:15, aktualizacja: 28.07.2011 09:15

Podczas niedawno zorganizowanej imprezy WWDC 2011 Scott Forstall z Apple'a mówił o wielu interesujących funkcjach, które już niedługo zagoszczą w iPhone'ach wraz z iOS 5. Była mowa o rozpoznawaniu mowy, możliwości wykonywania zdjęć panoramicznych czy bezprzewodowych synchronizacjach. Jednak najwyraźniej zapomniano wspomnieć o funkcji rozpoznawania twarzy.

Deweloperzy dostarczyli serwisowi 9to5mac ciekawych informacji, z których wynika, że iOS 5 wprowadzi na pokłady iPhone'ów funkcję ułatwiającą robienie portretów.

Przyjrzeliśmy się nieco tym nowym API iOS 5 i trzeba przyznać, że są one zadziwiające. Po pierwsze, funkcja ClFaceFeature pozwala zlokalizować na zdjęciu usta i oczy osób. Drugie API, ClDetector, jest procesem systemowym, który przetwarza zdjęcia w celu rozpoznawania twarzy.

Oliwy do ognia dolewa szwedzka firma Polar Rose, zajmująca się nie czym innym, jak pracami nad systemami rozpoznawana twarzy. Jeśli ktoś na bieżąco śledzi poczynania Apple'a, to wie, że gigant wcielił w swoje szeregi Polar Rose już kilka lat temu, lecz najwyraźniej dopiero teraz postanowił skorzystać z jej rozwiązać.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Jailbreak dla iOS 5 beta 5
Jailbreak dla iOS 5 beta 5
Krystian Bezdzietny
Czy to iOS 5?
Czy to iOS 5?
Krystian Bezdzietny
Apple już testuje iOS 5?
Apple już testuje iOS 5?
Krystian Bezdzietny
Komentarze (0)