iOS także używa Carrier IQ, jednak w tym przypadku jest bezpiecznie

iOS także używa Carrier IQ, jednak w tym przypadku jest bezpiecznie
Krystian Bezdzietny

02.12.2011 11:00, aktual.: 02.12.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko Android został zaopatrzony w jakże irytującą funkcję Carrier IQ, ale także mobilna platforma Apple'a. Okazało się jednak, że nie jest ona inwazyjna do tego stopnia, jak ma to miejsce w przypadku platformy Google'a.

Gdy na forach wybuchła panika wokół Carrier IQ, użytkownik Intell z forum MacRumors odkrył w lokalizacji /usr/bin/awd_ice2 nawiązania do serwera http://collector.sky.carrieriq.com, jednak nie był w stanie stwierdzić, co się z tym dzieje. Po chwili wtrącił swoje trzy grosze sławny już deweloper chpwn:

Co najważniejsze, nie wydaje się, aby ten daemon miał jakikolwiek dostęp lub połączenie z UI layer, gdzie dokonywane jest wprowadzenie tekstu. Jestem przekonany, że nie ma też dostępu do wpisanego tekstu, historii przeglądania, haseł czy wiadomości tekstowych i nie przekazuje żadnych z tych informacji dalej.

Tryb Carrier IQ w systemach iOS jest aktywowany tylko wtedy, gdy użytkownik ma włączony tryb wysyłania informacji o problemach z urządzeniem do Apple'a. Jeśli więc nie chcesz, aby Twój iPhone, iPod touch czy iPad miał cokolwiek wspólnego z Carrier IQ, wejdź w Ustawienia urządzenia, Ogólne, To urządzenie, Diagnostyka i użycie oraz wybierz opcję Nie wysyłaj. Dzięki temu będziesz pewien, że żadne dane nie są przesyłane dalej, chyba że ciekawscy deweloperzy odkryją jakieś inne smaczki w sofcie.

Źródło: theverge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)