iPad 2 i iPhone 5 z dwurdzeniowymi procesorami!

iPad 2 i iPhone 5 z dwurdzeniowymi procesorami!
Jakub Płaza

28.12.2010 08:00, aktual.: 28.12.2010 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Macie już dość spekulacji na temat specyfikacji iPada 2? Poniższe doniesienia i tak przeczytacie z największym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, że Apple może planować małą rewolucję.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że iPad 2 zadebiutuje w marcu/kwietniu 2011 roku. W specyfikacji znajdziemy ekran Retina oraz aparat i kamerkę do wideorozmów na przednim panelu. Kto spodziewałby się jednak dwurdzeniowego procesora...

Jednym z entuzjastów najnowszej teorii jest Ashok Kumar – analityk Rodman & Renshaw. Otóż według pana Kumara Apple wyposażył iPada 2 w dwurdzeniowy procesor 1 GHz ARM Cortex A9. Mało tego – ten sam napęd dostanie również iPhone 5, którego premiery powinnyśmy spodziewać się późnym latem przyszłego roku (tak, to jest już drugie przypuszczenie wspomnianego analityka). Brzmi nieźle, prawa?

Ważne, że brzmi również prawdopodobnie. Konkurencja ostro wzięła się do roboty i dwurdzeniowe procesory będą w 2011 roku masowo używaną bronią. Dlaczego Apple miałby zatem czekać z wprowadzeniem modnej i wyjątkowo chwytliwej nowości? Amerykańskie urządzenia muszą być maksymalnie konkurencyjne. W przeciwnym razie konsumenci sięgną po inne - lepiej wyposażone i oczywiście tańsze.

Źródło: phonedog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)