iPad 2 już niedługo w polskim Sejmie!

iPad 2 już niedługo w polskim Sejmie!
Zbyszek Kowal

27.12.2011 08:05, aktual.: 27.12.2011 09:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Różne źródła podają, że w Polsce jest od 90 do 150 tysięcy iPadów. W porównaniu z Zachodem to nadal wynik słaby. Od czego jednak mamy naszych parlamentarzystów? Już niedługo pół tysiąca tabletów Apple’a trafi na Wiejską!

O powiązaniach polityków z iPadem pisaliśmy już kilkokrotnie na łamach Applemanii. Wystarczy wspomnieć Waldemara Pawlaka lub prezydenta Stanów Zjednoczonych. Teraz jednak informacja wykracza poza zwykłą ciekawostkę, ponieważ dotyczy rodzimego podwórka.

Zgodnie z informacjami, jakie podała "Gazeta Wyborcza", już niedługo do Sejmu trafi 500 iPadów 2 wyposażonych w moduł 3G oraz 64 GB pamięci. Jeżeli projekt nie przepadnie w głosowaniu, to kancelaria premiera na nowe zabawki dla posłów wyda ok. 1,75 mln zł brutto (ok. 1,35 mln zł netto).

Wszystko oczywiście ma być elementem informatyzacji Sejmu oraz szeroko rozumianej oszczędności na papierze. Posłowie mają otrzymywać sejmowe dokumenty wprost na swoje iPady za pomocą specjalnej aplikacji. Nie wiadomo, czy tablety będą zablokowane, pozwalając jedynie na obsługę niezbędnych sejmowych aplikacji.

Mam jednak dziwne przeczucie, że nasi posłowie nie będą gorsi od pewnego włoskiego parlamentarzysty, który iPada wykorzystywał do nieco ciekawszych celów. Może i u nas pojawi się jakiś skandalik obyczajowy?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)