iPad 2 oficjalnie!

iPad 2 oficjalnie!

iPad 2
iPad 2
Mateusz Żołyniak
02.03.2011 18:53, aktualizacja: 02.03.2011 19:53

Na dzisiejszej konferencji prasowej firma Apple zaprezentowała oficjalnie nowego iPada 2! Jaki jest nowy tablet giganta z Cupertino? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Nowy iPad 2 to pierwsze urządzenie z iOS, które będzie wyposażone w nowy, dwurdzeniowy układ SoC Apple A5. W porównaniu z A4 z pierwszego iPada jego procesor jest dwukrotnie wydajniejszy, a sam układ graficzny aż 9-krotnie szybszy niż jednostka PowerVR SGX535. Według zapowiedzi Jobsa układ Apple A5 ma pobierać tyle samo energii, ile jednostka A4. Dzięki temu czas pracy iPada 2 ma wynieść 10 godzin przy korzystaniu z WiFi.

układ Apple A5
układ Apple A5

Nowy tablet jest także cieńszy o 33% od poprzednika. Ba, jest on cieńszy także od iPhone'a 4, a jego grubość to tylko 8,8 mm. Dodatkowo iPad 2 został wyposażony w aparat fotograficzny, kamerkę do wideorozmów oraz technologię Face Time. Nie zabrakło także żyroskopu i cyfrowego kompasu.

grubość iPad 2 i iPhone 4
grubość iPad 2 i iPhone 4

Poza nowym designem, nowy układem Apple A5 i kamerką model nie różni się zasadniczo od pierwszego iPada. Ma ten sam ekran 9,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 768 x 1024, WiFi b/g/n, Bluetooth czy moduł A-GPS.

kamera w iPad 2
kamera w iPad 2

iPad 2 sprzedaży pojawi się w dwóch wersjach - WiFi i WiFi + 3G, które będą się różniły między sobą dodatkowo pojemnością dysku (od 16 GB do 64 GB). Cena najtańszej wersji (16 GB WiFi) wynosi tylko 499 dolarów. Najdroższy będzie iPad 2 w wersji 64 GB z WiFi i 3G. Co ciekawe, jego cena wynosi 829 dolarów, czyli mniej, niż sugerowana cena urządzeń konkurencji z Androidem 3.0 Honeycomb...

iPad 2 cennik
iPad 2 cennik

iPad 2 w sprzedaży pojawi się już 11 marca w Wielkiej Brytanii, Japonii, Francji, Niemczech, Kanadzie i Australii. W Polsce tablet ma być dostępny od 25 marca.

iPad 2 - dzięki specjalnej przejściówce - będzie wspierał łączność HDMI. Możliwe będzie przesyłanie obrazu o rozdzielczości Full HD (1080p) z całego systemu, a nie tylko pojedynczych aplikacji. Niestety, przejściówka nie jest standardem i będzie trzeba za nią zapłacić aż 40 dolarów.

przejściówka na HDMI do iPada 2
przejściówka na HDMI do iPada 2

Apple przygotował także inne ciekawe akcesoria. Jednym z nich jest mata na ekran o wdzięcznej nazwie Smart Covers. Może ona służyć zarówno jako osłona ekranu urządzenia, jak i podstawka pod tablet (po złożeniu). Akcesorium montowane jest do iPada 2 za pomocną magnetycznego złącza.

Smart Covers
Smart Covers

Nowy iPad 2 będzie działać pod kontrolą iOS 4.3. Najnowsza odsłona systemu Apple'a oferuje m.in. nową przeglądarkę Safari z silnikiem Nitro JavaScript, ulepszoną funkcję AirPlay, program Photo Booth służący do dodawania efektów do zdjęć w czasie rzeczywistym czy nową wersję iMovie z nowymi motywami. Software będzie dostępny także dla innych urządzeń, a dzięki niemu użytkownicy iPhone'a 4 otrzymają możliwość korzystania z Routera WiFi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)