iPad 2 w Polsce od 25 marca!

iPad 2 w Polsce od 25 marca!

iPad 2 w Polsce od 25 marca!
Zbyszek Kowal
08.03.2011 05:17, aktualizacja: 08.03.2011 06:17

Kilka dni temu na moje amerykańskie konto w iTunes została wysłana informacja reklamowa o iPadzie 2. Wczoraj podobną wiadomość otrzymałem od polskiego oddziału. Zatem oficjalnie i z pełnym kompletem informacji potwierdzamy polską premierę iPada 2.

Polska witryna Apple’a została zaktualizowana. Jeżeli tylko macie ochotę, to szczegółowe informacje na temat iPada 2 znajdziecie w naszym rodzimym języku

Kto raz weźmie iPada 2 do ręki, nie będzie chciał go odłożyć. Tak właśnie obmyślili to jego projektanci. Nowy iPad jest o 33 procent smuklejszy i do 15 procent lżejszy, dlatego jeszcze wygodniej trzyma się go w dłoniach.[sup]1[/sup] Przeglądanie stron WWW, sprawdzanie poczty, oglądanie filmów i czytanie książek odbywa się tak naturalnie, że łatwo zapomnieć, jak zaawansowana technologia kryje się pod ekranem iPada.

Dwurdzeniowy czip A5. Bardzo szybki. Do kwadratu

Dwa szybkie rdzenie układu procesorowego A5 sprawiają, że iPad może teraz robić dwa razy więcej rzeczy naraz. Różnica jest odczuwalna podczas przeglądania stron WWW, oglądania filmów, prowadzenia rozmów wideo przez FaceTime, grania w gry i przechodzenia między aplikacjami. Wielozadaniowość działa płynniej, aplikacje są ładowane szybciej i wszystko po prostu lepiej działa.

Superszybka grafika. Gracze, do turboboju!

Do dziewięciu razy szybsza grafika to oczywiście prawdziwa gratka dla graczy — gry na iPadzie działają jeszcze płynniej i bardziej realistycznie. Szybsza grafika korzystnie wpływa też na pracę aplikacji, zwłaszcza tych operujących na materiale wideo. Różnicę odczujesz podczas przewijania biblioteki zdjęć, edycji wideo w iMovie i oglądania animacji w Keynote.

iPad 2 i nakładka Smart Cover są dla siebie stworzone. Dosłownie.[sup]4[/sup] Zaprojektowaliśmy nakładkę Smart Cover do iPada tak, aby była do niego idealnie dopasowana i praktyczna — można ją założyć na iPada albo podstawić pod spód. Za magiczną siłą przyciągania tak naprawdę kryją się inteligentnie wbudowane magnesy. Smart Cover przylega idealnie i chroni ekran iPada, a jednocześnie nie dodaje mu zbędnych gramów ani centymetrów. Gdy tylko otworzysz nakładkę Smart Cover, Twój iPad od razu obudzi się do życia. Gdy ją zamkniesz, iPad automatycznie uśnie. I jeszcze jedna sztuczka: złożona nakładka zmienia się w podstawkę do oglądania filmów, grania w gry i surfowania w sieci. Smart Cover możesz mieć w jednym z 9 jasnych kolorów — z tego cztery to warianty wykończone elegancką włoską skórą barwioną aniliną.[sup]5[/sup] Wybierz swój ulubiony kolor i skorzystaj z pomysłowości naszych konstruktorów.

Żyroskop, przyspieszeniomierz i kompas. iPad wyczuje Twój każdy ruch

Wbudowany przyspieszeniomierz reaguje na obracanie iPada, a obraz wyświetlany na ekranie dopasowuje się do aktualnego położenia, przyjmując układ poziomy, pionowy, a nawet odwracając się do góry nogami. Teraz przyspieszeniomierz, trzyosiowy żyroskop i kompas działają wspólnie. Określają położenie iPada, kierunek, w którym jest zwrócony, i sposób, w jaki się porusza. Gry, mapy i inne aplikacje reagują na każdy ruch, skręt, obrót i przechył. Dla twórców gier to wielki krok naprzód. I pierwszy krok do jeszcze lepszych aplikacji na iPada.

Reprodukcja wideo. Pokaż, co robisz

Bateria działa długo. A więc i Ty możeszMimo że jest smuklejszy i lżejszy, nowy iPad ma tę samą niesamowitą baterię na 10 godzin pracy.[sup]2[/sup] To dość czasu na lot przez ocean, całą noc oglądania filmów lub tydzień dojazdów do pracy. Energooszczędny układ A5 i inteligentny system iOS dbają o wydajność baterii, tak aby iPad w niczym Cię nie ograniczał.Dwie kamery. Wielkie Halo dla FaceTime na iPadzieiPad ma teraz dwie kamery — jedną z przodu, a drugą z tyłu. Może i są małe, ale — naprawdę — te dwie kamery to duża rzecz. Zostały zaprojektowane z myślą o wideorozmowach FaceTime i sprawiają, że możesz swobodnie rozmawiać i śmiać się razem z ludźmi, z którymi lubisz spędzać czas.[sup]3[/sup] Przednia kamera służy do rozmów „twarzą w twarz”. Jednak podczas rozmowy możesz przełączyć się na kamerę tylną i pokazać rozmówcy miejsce, w którym się znajdujesz. I wszystko, co akurat dzieje się wokół Ciebie. Tylna kamera wkracza też do akcji, gdy dostrzeżesz coś, co warto sfilmować. Kamera rejes

Reprodukcja wideo to nowa funkcja iPada — bardzo praktyczna, gdy chcesz pokazać szerszemu audytorium jakąś stronę WWW, prezentację, wideo, film lub zdjęcie. Wystarczy, że podłączysz przejściówkę cyfrowego AV firmy Apple lub przejściówkę ze złącza stacji dokującej na VGA (sprzedawaną oddzielnie), a Twój telewizor HD lub projektor zacznie wyświetlać wierną kopię obrazu z iPada. To kwestia podpięcia jednej wtyczki. Wszyscy będą widzieć to, co masz na ekranie — nawet gdy będziesz obracać iPada między układem pionowym a poziomym lub zmieniać powiększenie zdjęć. Większa wydajność funkcji graficznych układu A5 przekłada się na lepszy efekt wizualny w klasie, na zebraniu lub w domowym salonie.

Źródło: Apple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)