iPad 3 jako iPad HD? Ceny po staremu

iPad 3 jako iPad HD? Ceny po staremu

iPad 3 zamieni się w iPada HD? (fot. ipodschool.com)
iPad 3 zamieni się w iPada HD? (fot. ipodschool.com)
Kamil Homziak
03.03.2012 11:30, aktualizacja: 03.03.2012 12:30

Według oficjalnych informacji premiera trzeciej generacji iPada odbędzie się już w środę (7 marca) wieczorem czasu polskiego. Prawdopodobnie urządzenie będzie nosiło nazwę iPad HD. Pojawiły się też przewidywane ceny.

Według oficjalnych informacji premiera trzeciej generacji iPada odbędzie się już w środę (7 marca) wieczorem czasu polskiego. Prawdopodobnie urządzenie będzie nosiło nazwę iPad HD. Pojawiły się też przewidywane ceny.

Nazwę iPad HD podały dwie duże firmy wytwarzające akcesoria dla tabletu Apple'a: Belkin i Griffin. Źródło danych jest więc wiarygodne, a producenci akcesoriów są zobowiązani milczeć aż do momentu premiery. Tyle że aby móc zaoferować produkty w dniu premiery, otrzymują oni informacje na temat nowych urządzeń odpowiednio wcześniej.

Nową nazwę potwierdzają też statystyki aplikacji Tapatalk, którą wykorzystuje serwis idevice.ro. W ostatnich tygodniach stronę zaczęli przeglądać użytkownicy korzystający właśnie z iPada HD, a w przypadku Tapatalka nie da się zmodyfikować tzw. agenta identyfikującego urządzenie i przypisać mu dowolną nazwę.

Biorąc pod uwagę rzekomą obecność w nowym iPadzie ulepszonego wyświetlacza Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, nazwa HD (High Definition) byłaby uzasadniona. Dziwi rezygnacja z numerków - dla laików odróżnienie poszczególnych generacji tabletu może być teraz trudniejsze. A chyba można było nazwać nowe urządzenie iPad 3 HD.

Jakkolwiek by się nowy iPad nazywał, jego ceny w momencie premiery mają być takie same jak drugiej generacji:

  • wersja 16 GB: 499 dol. (tylko WiFi), 629 dol. (WiFi + 3G);
  • wersja 32 GB: 599 dol. (tylko WiFi), 729 dol. (WiFi + 3G);
  • wersja 64 GB: 699 dol. (tylko WiFi), 829 dol. (WiFi + 3G).

Należy się spodziewać obniżenia cen dwójki. Kwoty, jakich Apple żąda za najnowszą wersję, nie byłyby takie złe, gdyby na rynku polskim były bezpośrednim przeliczeniem z dolarów na złotówki. Niestety, jak zwykle, rodzimi sprzedawcy zapewne dodadzą sobie 100-150 dol. marży...

Mimo to iPad HD i tak z pewnością będzie wielkim sukcesem, a pod Apple Store'ami po raz kolejny ustawią się gigantyczne kolejki. Z badania przeprowadzonego w USA przez InMobi wynika, że:

  • 29% ankietowanych planuje zakup nowego iPada, dla 54% z nich będzie to pierwszy tablet; jednocześnie 65% z nich zastanawia się nad zakupem iPada lub iPada 2 z wyprzedaży;
  • 44% przyznaje, że jeśli miałaby kupić tablet, to tylko iPada; 27% wybrałoby Galaxy Taba, a 14% - Amazon Kindle;
  • 51% respondentów zamierza używać iPada HD dla celów rozrywkowych, a nie pracy czy nauki;
  • ankietowani w nowej wersji najbardziej oczekują: szybszego procesora (57%), bardziej wydajnej baterii (47%), lepszego ekranu (46%), łączności LTE (43%), lepszego aparatu (34%) i mniejszych wymiarów oraz wagi (31%).

Wiele z tych życzeń może się spełnić. Pozostaje wytrwać do środowego wieczora - wtedy wszystko będzie jasne.

Źródło: Gizmodo9To5MacCellular News

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)