iPad 3 z poprawioną baterią w przyszłym roku?

iPad 3 z poprawioną baterią w przyszłym roku?

iPad 3 z lepszą baterią? (fot. Slashgear)
iPad 3 z lepszą baterią? (fot. Slashgear)
Kamil Homziak
07.09.2011 10:00, aktualizacja: 07.09.2011 12:00

Ostatnimi czasy mało było informacji o trzeciej generacji iPada, a doniesienia o tablecie Apple zdominowały te poświęcone procesom na linii iPad 2 vs Samsung Galaxy Tab 10.1. Ciszę przerwał jeden z poddostawców komponentów, podając szczegóły dotyczące nowej baterii oraz daty premiery.

Według niego, bateria w iPadzie 3 ma być cieńsza i lżejsza, ale nie gorsza. Wręcz przeciwnie, czas pracy ma zostać wydłużony. W parze z nim, wzrośnie niestety też cena - o 20-30% w stosunku do ogniw stosowanych w iPadzie 2. Ich dostawcami mają być dwie firmy z Tajwanu: Simplo Technology Co. i Dynapack International Technology Corp. - tylko one były w stanie spełnić wymagania normy jakości CTIA IEE 1625.

Produkcja wspomnianych ogniw ma ruszyć na dobre w czwartym kwartale 2011, podczas gdy samego iPada 3 należy się spodziewać w ciągu trzech pierwszych miesięcy nowego roku. Czym będzie się cechował? Nie wiadomo, plotki wspominają o nowej generacji wyświetlaczu Retina o zwiększonej gęstości pikseli, co potwierdzałoby wcześniejsze informacje na temat ekranu o rozdzielczości 2048 x 1536. Apple jak zwykle milczy.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)