Ogromny iPad Air Plus lekarstwem na spadające zainteresowanie tabletami Apple'a?

Ogromny iPad Air Plus lekarstwem na spadające zainteresowanie tabletami Apple'a?
01.12.2014 10:58
iPad Air
iPad Air
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple pracuje już nad większym tabletem, który początkowo nazywany był iPadem Pro. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że urządzenie trafi do sklepów jako iPad Air Plus. Co jeszcze o nim wiadomo?

Redaktorzy japońskiego magazynu Mac Fan twierdzą, że w ich ręce wpadł schemat nowego tabletu, dzięki czemu poznali jego gabaryty oraz częściową specyfikację. Obudowa ma mieć wymiary 305,31 x 220,8 x 7 mm i skrywać ekran o 12,2-calowej przekątnej.

412089009498751910
Źródło zdjęć: © macotakara.jp

Przecieki obejmują również procesor Apple A9 oraz aż 4 głośniki, które mają dostarczać dobrej jakości dźwięk stereofoniczny bez względu na to, czy użytkownik trzyma go w pionie, czy też w poziomie.

Nie od dziś wiadomo, że zainteresowanie iPadami spada. Z raportu opublikowanego kilka dni temu przez IDC, że w tym roku tablet Apple'a po raz pierwszy osiągnie gorsze wyniki sprzedaży niż rok wcześniej.

Przewidywane wyniki sprzedaży tabletów w 2014 roku
Źródło zdjęć: © IDC
Przewidywane wyniki sprzedaży tabletów w 2014 roku

Ryan Reith ze wspomnianej firmy analitycznej powodów takiego stanu rzeczy doszukuje się m.in. w dłuższym, niż zakładano, cyku życia tabletów. Początkowo oczekiwano, że konsumenci będą wymieniać swoje urządzenia równie często, co smartfony (średnio raz na 2-3 lata), ale okazuje się, że ci wciąż chętnie korzystają z 3- lub nawet 4-letnich urządzeń i na razie nie kwapią się do wymiany.

Nie da się również nie zauważyć, że rynek tabletów kanibalizowany jest przez smartfony z dużymi ekranami. W ubiegłym tygodniu Pocket opublikował statystyki jasno wskazujące na to, że świeżo upieczeni posiadacze iPhone'ów 6 lub 6 Plus zaczęli znacznie rzadziej sięgać po swoje iPady.

Tylko czy ogromny tablet okaże się lekarstwem na te problemy? Wszystko zależy zapewne od jego funkcjonalności. Wcześniejsze plotki sugerowały, że gigant przygotowuje urządzenie hybrydowe, które wypełni lukę między iPadami i MacBookami, dzięki czemu będzie bezpośrednim konkurentem Surface'a Pro. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródła: Macotakara via GSMArena; IDC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)