iPad i Galaxy Tab w Play? Czy warto?

iPad i Galaxy Tab w Play? Czy warto?

Galaxy Tab w Play
Galaxy Tab w Play
Mateusz Żołyniak
11.11.2010 19:00, aktualizacja: 11.11.2010 20:00

Ostatnimi czasy polscy operatorzy komórkowi wprowadzają do swojej oferty nie tylko telefony komórkowe, ale i inne interesujące urządzenia mobilne, jak np. tablety i netbooki. Wyjątkiem nie jest Play, w którego ofercie zagościły Apple iPad i Samsung Galaxy Tab. Czy jednak warto inwestować w któryś z tych tabletów w ofercie Play?

Nie chodzi tu jednak o cenę tych urządzeń w sieci, ale o czynnik - moim zdaniem - ważniejszy przy wyborze tabletu lub netbooka u danego operatora - zasięg internetu mobilnego. Jak wiecie, część infrastruktury Play bazuje na nadajnikach Plusa, ale oferta internetu mobilnego (z małymi wyjątkami) ogranicza się do macierzystych nadajników fioletowej sieci.

Dlatego też, o ile nie można narzekać na zasiąg telefoniczny u fioletowego operatora, o tyle korzystanie z internetu mobilnego jest kłopotliwe poza większymi miastami. Dość dodać, że podczas podróży pociągiem z Warszawy do Krakowa niemal w ogóle nie mamy dostępny do internetu w Play, a straty zasięgu macierzystych nadajników zdarzają się nawet na niższych poziomach Galerii Krakowskiej.

Tablety i netbooki to urządzenia, które zostały stworzone do pracy w Sieci i są uzależnione od dostępu do internetu. Co więcej, sprzęt ten ma służyć w każdym miejscu, w którym przebywamy. Internet mobilny w Play nie do końca to gwarantuje. Dlatego przed kupnem iPada, Galaxy Tab lub HP Mini 110 w nowej ofercie Play Onlibe Box warto zastanowić się, w jaki sposób będziecie korzystać z urządzenia przenośnego.

iPad, Galaxy Tab i HP Mini 110 w Play Online Box
iPad, Galaxy Tab i HP Mini 110 w Play Online Box

Jeżeli macie zamiar korzystać z niego w większym mieście, gdzie są nadajniki Play, i nie podróżujecie przy tym za dużo, spokojnie można rozważyć ofertę operatora. Ta jest - swoją drogą - całkiem niezła. Ceny Galaxy Tab są niższe niż w Erze, a pakiety danych większe. Można się przyczepić do cen iPada, ale należy pamiętać, ze sprzęt ten dostarczany jest przez pośredników.

W innym wypadku, gdy Wasza praca wiąże się z częstymi wyjazdami, wybór oferty Play może nie być najlepszym pomysłem. Brak dostępu do Sieci może przysporzyć dużo problemów, a bezpłatne hotspoty WiFi są przeważnie dostępne wszędzie, ale nie w miejscu, w którym akurat przebywamy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)