iPad niczym laptop. iPadOS 16 ma wnieść zupełnie nowy interfejs

iPad niczym laptop. iPadOS 16 ma wnieść zupełnie nowy interfejs03.06.2022 11:43
iPad niczym laptop. iPadOS 16 ma wnieść zupełnie nowy interfejs

Lada moment ruszy impreza WWDC 2022, podczas której Apple pokaże m.in. nowe wersje systemów iOS i iPadOS. Czego można się spodziewać?

Apple od kilku lat uskutecznia proces "ulaptopowienia" iPada. Dość wspomnieć, że w materiałach promocyjnych tablety prezentowane są zazwyczaj w towarzystwie klawiatur, które dostępne są nawet w wersjach z gładzikiem.

Dodatkowo najnowsze iPady oraz MacBooki zasilane są przez te same komponenty, choć interfejsowi tabletów wciąż bliżej do smartfonów niż laptopów. Wkrótce może się to jednak zmienić.

iPadOS 16 z lepszym multitaskingiem

Mark Gurman z Bloomberga, który jest często dobrze zaznajomiony z planami Apple'a, twierdzi, że interfejs odpowiedzialny za korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie zostanie znacznie przebudowany.

Na razie iPadOS pozwala podzielić ekran na dwie aplikacje oraz wysunąć niewielkie okno z trzecią apką.

413169722122005862

iPadOS 16 ma pozwolić na swobodną zmianę rozmiaru okien aplikacji oraz wnieść "nowe sposoby korzystania z wielu programów jednocześnie".

Nowy interfejs ma także w czytelniejszy sposób sygnalizować, które aplikacje są otwarte, oraz pozwolić na wygodniejsze przełączanie się między nimi.

Więcej szczegółów na temat iPadOS 16 oraz iOS 16 mamy poznać już 6 czerwca.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)