Jeszcze nigdy nie czekałem tak bardzo na nowego iPada

Jeszcze nigdy nie czekałem tak bardzo na nowego iPada

iPad Pro 12.9
iPad Pro 12.9
Miron Nurski
29.11.2016 09:41, aktualizacja: 29.11.2016 14:07

Choć używam i lubię swojego iPada mini 2, tablety wzbudzają u mnie zupełnie inne emocje niż smartfony; jakoś specjalnie nie ekscytują mnie przecieki i plotki na ich temat. W przypadku nadchodzącego iPada jest inaczej, ale bynajmniej nie dlatego, że planuję go kupić.

Jak twierdzi japoński serwis Mac Otakara, Apple pracuje nad zupełnie nowym, 10,9-calowym iPadem Pro. Mówimy o największej zmianie od czasu pojawienia się pierwszego iPada.

Brak przycisku Home i cienkie ramki - taki ma być iPad Pro 10.9

Dzięki usunięciu fizycznego przycisku pod ekranem i zwężeniu ramek, 10,9-calowy ekran ma się zmieścić w obudowie o gabarytach iPada Pro z 9,7-calowym ekranem. Czy to możliwe? Jak najbardziej.

Przygotowałem prostą grafikę, która pokazuje, jak wyglądałby 10,9-calowy ekran w obudowie iPada Pro 9.7

Obraz

Jak widać, po wpakowaniu tak dużego ekranu wciąż zostałoby wystarczająco dużo miejsca chociażby na frontową kamerkę.

Jeśli plotki się potwierdzą, dowiemy się czegoś więcej o iPhonie 8

Nowy iPad ma ujrzeć światło dzienne w marcu przyszłego roku. To prawdopodobny termin biorąc pod uwagę fakt, że ostatni przedstawiciel tej rodziny (iPad Pro 9.7) trafił na rynek w marcu 2016.

Wszystkie znaki i ziemi wskazują na to, że przyszłoroczny iPhone zostanie uwolniony od ramek i przycisku Home. Jeśli takiego odświeżenia pół roku wcześniej doczeka się iPad, będzie to w zasadzie potwierdzenie tych plotek.

Co więcej, powinniśmy wówczas poznać nowy język projektowania oraz sposób, w jaki Apple zastąpi fizyczny przycisk zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Właśnie dlatego tak czekam na tę premierę.

Apple jest firmą, która może pokazać innym, jak robić bezramkowe urządzenia

Software iPadów od dawna skutecznie ignoruje przypadkowy dotyk, dzięki czemu tablet można trzymać za ekran. W przypadku urządzeń bezramkowych takie rozwiązania będą koniecznością, by można było mówić o komfortowym korzystaniu, a niestety mało kto o tym myśli.

Obudowa smartfona Xiaomi Mi MIX wypełnia 91,3 proc. przedniego panelu
Obudowa smartfona Xiaomi Mi MIX wypełnia 91,3 proc. przedniego panelu

Niewykluczone, że gigant z Cupertino chce na pierwszy ogień wystawić iPada, by wyłapać wszelkie niedoróbki, dzięki czemu będzie jeszcze czas, by wyleczyć iPhone'a 8 z software'owych chorób wieku dziecięcego.

Oj, pierwszy raz w życiu nie mogę się doczekać nowego iPada.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)