iPhone 11R wycieka. Tak ma wyglądać następca iPhone'a XR

iPhone 11R wycieka. Tak ma wyglądać następca iPhone'a XR08.05.2019 12:14
iPhone 11R - wizualizacja
iPhone 11R - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / pricebaba.com

Wszystko wskazuje na to, że iPhone XR - przystępniejszy cenowo smartfon Apple'a - nie był tylko jednorazowym eksperymentem. Na temat kolejnej generacji wiadomo coraz więcej. Znany jest już nawet wygląd.

Gwoli wyjaśnienia: wciąż nie wiadomo, jak następca iPhone'a XR będzie się nazywał. Może to być 11R, XIR, XR 2, XR 2019 lub cokolwiek innego. Dla jasności przekazu będę się posługiwał umowną nazwą 11R.

iPhone 11R na grafikach

Za wyciekiem stoi dobrze nam znany @OnLeaks, który we współpracy z serwisem Pricebaba przygotował galerię wizualizacji stylizowanych na zdjęcia prasowe. Bazują one na szczegółowych schematach pochodzących prosto z fabryki.

Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana względem iPhone'a XR to podwójny aparat zamiast pojedynczego. Ma on być ulokowany na kwadratowej wysepce, podobnej do tych z iPhone'a 11.

Tak ma wyglądać najtańszy iPhone 11
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / pricebaba.com
Tak ma wyglądać najtańszy iPhone 11

Wygląda to jednak... dziwacznie. Mimo że wystający element jest kwadratowy, oba obiektywy zostały zepchnięte do jednego boku. Druga połowa wysepki zagospodarowana jest natomiast jedynie przez diodę doświetlającą.

Najwidoczniej projektanci chcieli na siłę upodobnić tańszy model do droższych braci. Nie ma to jednak wielkiego sensu, bo w ich przypadku aparat ma być potrójny, dzięki czemu udało się uniknąć problemu pustej przestrzeni.

W każdym razie teraz możemy mieć już 100-procentową pewność, że w przyszłym roku co drugi smartfon będzie miał w rogu obudowy kwadratową wysepkę z aparatami...

iPhone 11R z przodu ma się niewiele różnić od poprzednika

6,1-calowy wyświetlacz o proporcjach 19,5:9? Jest. Jednolite i sporej grubości obramowanie ze wszystkich stron? Jest. Duże wcięcie na moduły Face ID? Jest.

iPhone 11R - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / pricebaba.com
iPhone 11R - wizualizacja

Nawet gabaryty mają być bardzo zbliżone:

  • iPhone 11R - 150,9 x 76,1 x 7,8 mm;
  • iPhone XR - 150,9 x 75,7 x 8,3 mm.

Wyciek nie obejmuje szczegółów na temat wyposażenia, ale raczej nie ma co oczekiwać przełomu. iPhone 11R prawdopodobnie zostanie wyposażony w ekran LCD, nowy układ Apple A13 oraz odświeżony aparat z teleobiektywem 2x.

Przypomnę, że już wcześniej wyciekł wygląd droższych modeli iPhone 11 i 11 Max.

iPhone 11 Pro ma być dostępny w dwóch rozmiarach
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / CashKaro.com
iPhone 11 Pro ma być dostępny w dwóch rozmiarach

Cała rodzina nowych iPhone'ów prawdopodobnie zostanie zaprezentowana dopiero we wrześniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)