iPhone 12 może wyłączyć rozrusznik serca. Naukowcy ostrzegają

iPhone 12 może wyłączyć rozrusznik serca. Naukowcy ostrzegają13.01.2021 10:42
iPhone 12 może wyłączyć rozrusznik serca. Naukowcy ostrzegają
Źródło zdjęć: © fot. GettyImages
Klaudia Stawska-Magdziak

Według nowych badań opublikowanych w w czasopiśmie Heart Rhythm umieszczenie iPhone'a 12 na rozruszniku serca może wyłączyć jednostkę ratującą życie.

Jak podają naukowcy, wynika to w dużej mierze z pola magnetycznego wytwarzanego przez technologię ładowania MagSafe. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by ułatwić ładowanie bezprzewodowe oraz doczepianie akcesoriów do iPhone'a 12. Niestety ten sam układ magnetyczny może uszkodzić lub całkowicie wyłączyć rozrusznik serca.

Jedyną dobrą wiadomością jest to, że zdaniem naukowców z Henry Ford Heart and Vascular Institute, MagSafe może uszkadzać jedynie rozruszniki firmy Medtronic. Niestety dla osób, które korzystają właśnie z tych urządzeń, korzystanie z iPhone’ów wciąż może być niebezpieczne.

  • Po zbliżeniu iPhone'a do ICD nad lewym obszarem klatki piersiowej odnotowano natychmiastowe wstrzymanie terapii ICD, które utrzymywało się przez cały czas trwania testu - podają naukowcy. - Powielaliśmy eksperyment wielokrotnie, za każdym razem umieszczając telefon w innej pozycji w pobliżu rozrusznika. Efekt był zawsze taki sam.
412218113699217964

Naukowcy podkreślają, że samo korzystanie z iPhone’a 12 nie jest dla osób z rozrusznikami serca ryzykowne. Jednak zdecydowanie nie zalecają noszenia telefonu przy piersi, np. w kieszonce koszuli. Apple zresztą już odniósł się do problemu i poinformował, że "magnesy i pola elektromagnetyczne emitowane przez ich urządzenia iPhone mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych, takich jak rozruszniki serca i defibrylatory".

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)