iPhone 12 Pro z ekranem 120 Hz niemal pewny. iOS 14 zdaje się to potwierdzać

iPhone 12 Pro z ekranem 120 Hz niemal pewny. iOS 14 zdaje się to potwierdzać

iPhone 12 - wizualizacja bazująca na przeciekach
iPhone 12 - wizualizacja bazująca na przeciekach
Źródło zdjęć: © Max Weinbach / EverythingApplePro
Patryk Korzeniecki
24.06.2020 13:37, aktualizacja: 24.06.2020 17:26

Bardzo prawdopodobne, że Apple zaimplementuje odświeżanie 120 Hz w iPhonie 12 Pro. Przecieki z wersji deweloperskiej zdradzają funkcję, która może mieć coś wspólnego z szybkim ekranem.

Plotki o iPhonie 12 rysują nam coraz wyraźniejszą wizję nadchodzącego smartfonu Apple'a. Mówi się m.in o ekranie ze zwiększoną częstotliwością odświeżania. Przypuszczenia może potwierdzać zrzut ekranu Bena Geskina wrzucony na Twittera.

iPhone 12 z funkcją ograniczenia odświeżania? Tak sugeruje iOS 14

W testowej wersji iOS-u 14 pojawił się przełącznik Limit Frame Rate (ogranicz częstotliwość wyświetlania klatek) w ustawieniach dostępności. Pozwala on na zmniejszenie częstotliwości odświeżania do 60 Hz.

Obraz
© Ben Geskin / Twitter

To o tyle ciekawe, że póki co żaden smartfon Apple'a nie potrafi wyświetlać więcej niż 60 kl/s, więc opcja ograniczenia częstotliwości odświeżania do 60 Hz jest zbędna. Wygląda więc na to, że firma przygotowała ją z myślą o urządzeniu, które jeszcze nie powstało.

Pokrywa się to ze wcześniejszymi przeciekami, według których iPhone 12 Pro ma dostać ekran ProMotion 120 Hz. Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie znajdziemy w iPadach Pro.

Premiera iPhone'a 12 może się przesunąć, jednak jest na co czekać

iPhone 12 według plotek pojawi się trochę później niż powinien. Dyrektor Broadcoma wspominał o "dużym opóźnieniu cyklu produktowego" u jednego z czołowych graczy branży mobilnej. A zaznaczę, że w ten sposób często wyrażał się właśnie o Apple'u.

EXCLUSIVE iPhone 12 Pro Leaks! 120Hz 'CONFIRMED'

Pewne jest, że zostanie wyposażony w najnowszy system iOS 14. Doniesienia mówią także o wyposażeniu smartfonu w teleobiektyw 3x zamiast 2x oraz - w przypadku wersji Max - większej baterii 4000 mAh (zamiast 3970 z poprzedniego modelu) i ekranie o dłuższej przekątnej (6,7 zamiast 6,5 cala).

Ponadto iPhone 12 ma być bardziej kanciasty i wyposażony w dodatkowy sensor LiDAR usprawniający mapowanie otoczenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)