iPhone 4G bez AMOLEDa! Tylko zwykły LCD?

iPhone 4G bez AMOLEDa! Tylko zwykły LCD?26.03.2010 06:00
fot. pocketables
fot. pocketables
Mateusz Żołyniak

Mam złą wiadomość dla wszystkich fanów Apple, którzy czekają z utęsknieniem na iPhone czwartej generacji. Najprawdopodobniej, wbrew wcześniejszym spekulacjom, nowy smartfon firmy z Cupertino nie będzie posiadał ekranu, wykonanego w technologii AMOLED!

Informacje te wyciekły przy okazji (wartego 240 milionów dolarów) zamówienia na 9,7-calowe ekrany IPS dla iPadów, jakie Apple złożyło Samsungowi. Wiarygodne źródła wewnątrz drugiego (po LG) dostawcy matryc do internetowych tabletów z "nadgryzionym jabłkiem na obudowie" sugerują, że podobne zamówienie złożono na mniejsze ekrany dla nowej generacji iPhone'ów.

As far as I know, Apple will use the LCD panels for its next iPhone models. We are receiving related orders from Apple.

(Z tego co wiem, Apple użyje ekranów LCD w nowej generacji iPhone'ów. Dostaliśmy podobne (do tego z iPadów) zamówienie od Apple'a.)

Oczywiście, może okazać się, że są to zwykłe plotki. Niemniej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że iPhone czwartej generacji rzeczywiście niewiele będzie różnił się od swoich poprzedników. Jedynie nieco większa obudowa, kamerka do wideo rozmów, ekran LCD o wyższej rozdzielczości, więcej pamięci RAM i szybszy procesor Apple A4 to być może jedyne zmiany, jakie zobaczymy w najnowszym cacku firmy z Cupertino.

Oczywiście, zawsze może okazać się, że to LG zrobi ekrany OLED dla iPhone'a 4G...

Źródło: SlashGear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)