iPhone 5 i iPad 2 z dwurdzeniowymi procesorami - rewelacje coraz pewniejsze?

iPhone 5 i iPad 2 z dwurdzeniowymi procesorami - rewelacje coraz pewniejsze?
Jakub Płaza

15.01.2011 19:15, aktual.: 15.01.2011 20:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka tygodni temu pisałem o dwurdzeniowych procesorach w nadchodzących produktach Apple'a. Informacje spotkały się z niedowierzaniem pomieszanym z westchnieniami. Szczerze mówiąc, nawet ja nie byłem co do nich przekonany. Dzisiejsze wieści wydają się potwierdzać wcześniejsze rewelacje.

Najnowsze plotki pochodzą ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła - serwisu Engadget. Według niego następca iPhone’a 4 został w znacznym stopniu przeprojektowany. Napędza go dwurdzeniowy procesor A5 (bazujący na wielordzeniowym Cortex A9). Co ciekawe, Apple zamierza wyposażyć go we wsparcie dla sieci CDMA/GSM/UMTS. Dzięki temu zniknie konieczność wypuszczania osobnych wersji dla amerykańskich sieci Verizon i AT&T.

Rewelacje nie ominęły jabłkowego tabletu. To samo źródło podaje, że iPad 2 również ma ten sam procesor co iPhone 5. Nie zabrakło ponadto łączności CDMA/GSM oraz slotu SD (możecie go zobaczyć na zdjęciu powyżej). Rozdzielczość ekranu nadal pozostaje w sferze domysłów. Raczej nie zobaczymy w nim Retiny. Czy będzie jednak taka sama jak w poprzedniku? Tego nie wiemy.

Zastosowanie dwurdzeniowych procesorów wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Weźmy pod uwagę, że dokładnie te same jednostki znalazły się w kilku zaprezentowanych na CES 2011 smartfonach. Dlaczego zatem Apple miałby pozostawać za groźną konkurencją? Niewielkie zmiany w Piątce mogą okazać się niewystarczające, aby podbić serca kolejnych kilkudziesięciu milionów konsumentów na całym świecie.

Źródło: phonedog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)