iPhone 5 nie będzie obsługiwał NFC

Strona głównaiPhone 5 nie będzie obsługiwał NFC
15.03.2011 09:30
iPhone 5 nie będzie obsługiwał NFC
Łukasz Orlaś
Łukasz Orlaś

Wraz z zbliżającą się premierą nowego iPhone'a w Internecie coraz częściej pojawiały się plotki, jakoby nowy iPhone (którego prawdopodobna premiera odbędzie się w czerwcu) miał obsługiwać system NFC. Plotki te okazały się nieprawdziwe.

Nieprawdziwe pomimo faktu, że Apple zatrudnił specjalistów z tej dziedziny i w maju ubiegłego roku złożył wniosek patentowy na wykorzystanie iPhone'a jako karty płatniczej. Co więcej, Apple nadał tej idei nazwę Transaction.

Można się także domyślać, że podobnie jak z USB 3.0, Apple poczeka, aż technologia ta się upowszechni. Współcześnie najbardziej znanym smartfonem wykorzystującym płatności zbliżeniowe jest Google Nexus S. Najwięksi europejscy operatorzy komórkowi otrzymali od Apple'a informację o braku tej technologii w nowym iPhonie. Obecnie jest wciąż zbyt mało informacji, by spekulować na temat NFC w iPhonie 6.

Czym jest NFC?

Near Field Communication to krótkozasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Technologia jest prostym rozszerzeniem ISO/IEC 14443 (karta zbliżeniowa), która łączy interfejs kart inteligentnych i czytnik w jednym urządzeniu. Urządzenia NFC mogą komunikować się zarówno z istniejącymi urządzeniami w standardzie ISO / IEC 14443, jak i z innymi urządzeniami NFC, a tym samym są zgodne z istniejącą i będącą już w użyciu infrastrukturą publicznego transportu i płatności.

Źródło: Macrumors

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)