iPhone 5S już w lipcu? Będzie miał procesor A7 i czytnik linii papilarnych?

iPhone 5S już w lipcu? Będzie miał procesor A7 i czytnik linii papilarnych?

Koncept iPhone 6 (fot. Concept-Phones.com)
Koncept iPhone 6 (fot. Concept-Phones.com)
Adrian Nowak
05.03.2013 12:00, aktualizacja: 05.03.2013 13:00

Niedawno mówiło się o tym, że Apple może udostępnić nową wersję swojego smartfona dopiero w 2014 roku. Wygląda jednak na to, że zaskoczenia nie będzie. Już na początku wakacji powinniśmy zobaczyć aż dwa nowe iPhone'y.

Na temat nowinek dotyczących iPhone'a wypowiedział się ostatnio analityk Ming-Chi Kuo z firmy KGI Securities, którego wiarygodność potwierdza fakt, że w przeszłości jego doniesienia na temat Apple'a bardzo często się sprawdzały. Jego zdaniem już w lipcu zadebiutuje iPhone 5S, a także jego tańsza wersja.

Flagowy model 5S ma zostać wyposażony w mocny układ A7 oraz podwójną lampę LED z oświetleniem w różnych kolorach. Tego typu doniesienia pojawiały się już wcześniej, a więc jest dość duże prawdopodobieństwo, że faktycznie takie nowości znajdą się w kolejnym wydaniu telefonu. Większą niespodzianką, o której wspomina Kuo, mogłoby być wykorzystanie czytnika linii papilarnych.

Apple kupił w ubiegłym roku firmę AuthenTec za 356 milionów dolarów, która zajmowała się opracowywaniem rozwiązań umożliwiających wygodną autoryzację różnego rodzaju operacji. Zamiast kodów czy haseł nowy iPhone 5S może więc po prostu prosić o przyłożenie palca z boku obudowy.

Drogi smartfon ma być tylko częścią oferty kalifornijskiego giganta. Oprócz iPhone'a 5S pojawić ma się również jego tańsza wersja, o której na razie nie wiadomo zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że będzie wykonana z plastiku i włókna szklanego. Tak naprawdę nie można być jednak pewnym, czy Apple w ogóle zdecyduje się na zaprezentowanie tego typu gadżetu.

Plotki o tańszym iPhonie pojawiają się już od dawna i były tak głośne, że sam Apple je dementował. Komentarze kalifornijskiej spółki były jednak tak mętne, że praktycznie niczego nie dowodziły. Apple nieraz zresztą zapewniał o tym, że nie planuje danego produktu, po czym magicznie pojawiał się on na rynku.

Najprawdopodobniej iPhone 5S zostanie pokazany za kilka miesięcy i będzie próbował odciągnąć konsumentów od innych flagowych smartfonów. Można mieć tylko nadzieję, że ulepszone lampy LED, szybszy procesor i czytnik linii papilarnych nie będą jego głównymi nowościami.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)