iPhone 5S w kilku rozmiarach i wersjach kolorystycznych?

iPhone 5S w kilku rozmiarach i wersjach kolorystycznych?

Koncept kolorowych iPhone'ów (fot. daily-i.com)5S
Koncept kolorowych iPhone'ów (fot. daily-i.com)5S
Miron Nurski
10.04.2013 14:08, aktualizacja: 10.04.2013 16:08

Przecieki na temat iPhone'a 5S krążą po Sieci nie od dziś, ale te najświeższe są nad wyraz interesujące. Okazuje się, że już tego lata Apple może zaprezentować nie jedną, lecz kilka wersji iPhone'a 5S, które będą się od siebie różniły rozmiarem ekranu.

Przecieki na temat iPhone'a 5S krążą po Sieci nie od dziś, ale te najświeższe są nad wyraz interesujące. Okazuje się, że już tego lata Apple może zaprezentować nie jedną, lecz kilka wersji iPhone'a 5S, które będą się od siebie różniły rozmiarem ekranu.

Tezę taką wysnuł analityk Brian White z Topeka Capital Markets po przeanalizowaniu łańcucha dostaw podzespołów firmy Apple. Jest on przekonany, że już wkrótce ujrzymy nowe iTelefony z ekranami o przynajmniej dwóch różnych przekątnych, jednak nie wyklucza, że pojawi się także trzeci wariant. Jego zdaniem Apple zdał sobie sprawę, że podejście "jeden rozmiar jest idealny dla wszystkich" przestało działać.

Niewiadomą wciąż pozostaje to, w jakich rozmiarach iPhone 5S miałby być dostępny. Najbardziej logiczne wydają się opcje 3,5 oraz 4 cale, jednak mam wątpliwości co do tej pierwszej. Jak wiemy, rozdzielczość obsługiwana przez system iOS jest problematyczna. Po wydłużeniu ekranu w iPhonie 5 telefon nie radzi sobie z dopasowaniem starszych wersji aplikacji do nowych proporcji, dlatego deweloperzy muszą dostosowywać swoje produkcje do nowej rozdzielczości.

Powrót do starych proporcji mógłby wywołać fragmentację. Ta oczywiście już jest, bo starsze wersje iPhone'a wciąż cieszą się olbrzymią popularnością, ale z czasem zaczną one znikać z rynku i nie widzę powodu, dla którego koncern miałby to komplikować.

[solr id="komorkomania-pl-155089" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3983,wyciekl-nowy-ipad-bedzie-cienszy-i-lzejszy" _mphoto="ipad5-155089-224x168-452a2517abd.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3737[/block]

Moim zdaniem najbardziej sensowne byłoby zachowanie proporcji wyświetlacza iPhone'a 5 i przeniesienie ich na kilka wariacji. Takie rozwiązanie firma Apple zastosowała już w przypadku iPada mini, który ma tę samą rozdzielczość co starsze wersje dużego iPada. Dzięki temu dano klientom wybór, a jednocześnie uniknięto problemów z kompatybilnością aplikacji.

Warto przypomnieć plotki sprzed wielu tygodni, z których wynikało, że Apple zamierza wprowadzić na rynek urządzenie z ekranem o przekątnej 4,8 cala. Wtedy takie rewelacje wydawały się nieprawdopodobne i większość osób podchodziła do nich z dystansem, ale skoro może być to tylko jedna z kilku wariacji iPhone'a, to kto wie?

Co ciekawe, mówi się, że smartfon firmy Apple zadebiutuje na rynku nie tylko w kilku rozmiarach, ale też kolorach. Niestety na razie nie wiadomo, o jakie barwy chodzi. Patrząc na koncepcyjne grafiki wykonane przez fanów, można stwierdzić, że przy odrobinie chęci może z tego powstać coś naprawdę ładnego.

fot. techglued.com
fot. techglued.com

Data premiery nowych iPhone'ów oczywiście nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że światło dzienne ujrzą one już w lipcu.

Źródło: Phone ArenaPhone ArenaTechGluedDaily i

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)