Masz iPhone'a 6 lub 6 Plus? Czytasz więcej, a iPad staje się Ci zbędny - tak mówią statystyki

Masz iPhone'a 6 lub 6 Plus? Czytasz więcej, a iPad staje się Ci zbędny - tak mówią statystyki

Masz iPhone'a 6 lub 6 Plus? Czytasz więcej, a iPad staje się Ci zbędny - tak mówią statystyki
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
27.11.2014 11:01, aktualizacja: 27.11.2014 12:05

Swego czasu przynajmniej kilka razy w roku na rynek trafiało urządzenie, które promowane było jak "iPad killer". Tymczasem w sieci pojawiła się porcja interesujących statystyk, które jasno wskazują na to, że pierwszym prawdziwym zagrożeniem dla iPada są najnowsze iPhone'y.

Kojarzycie aplikację Pocket? Służy ona do zapisywania znalezionych w sieci artykułów "na później" i przeglądania ich w wolnej chwili na dowolnym urządzeniu. Twórcy tej usługi z oczywistych względów dysponują cennymi danymi i nie omieszkali ich wykorzystać.

Pocket przeanalizował 2 miliony wyświetlonych artykułów, a grupę badawczą stanowiły osoby, które przesiadły się z iPhone'a 5 lub 5s na iPhone'a 6 lub 6 Plus i jednocześnie są użytkownikami iPada. Wnioski? Te same osoby po przesiadce na większy ekran czytają na tablecie znacznie mniej tekstów i o wiele częściej sięgają po telefon. O ile podczas korzystania z 4-calowca iPad odpowiadał za 45% wyświetlanych treści, o tyle w przypadku większego i największego iPhone'a liczby spadły te kolejno do 28 i 20%.

Obraz
© getpocket.com

Zauważono jeszcze kilka interesujących trendów:

  • Na większych ekranach użytkownicy chętniej oglądają wideo. Posiadacze iPhone'a 6 Plus oglądają w aplikacji Pocket o 40% więcej filmów od użytkowników modeli 5/5s oraz o 16% więcej od użytkowników 6-tki.
  • Im większy ekran, tym częściej drugie urządzenie zostaje w domu. Podczas weekendowych wypadów użytkownicy 6 Plusa przeglądają na nim o 67% więcej treści, niż kiedy używali 5/5s. W przypadku iPhone'a 6 jest to 35%.
  • Większe iPhone'y są jednocześnie mniej poręczne. W tym stwierdzeniu nie ma oczywiście niczego odkrywczego, ale stoją za nim ciekawe liczby. Podczas porannej podróży metrem użytkownicy iPhone'a 6 Plus przeglądają o 22% mniej treści niż właściciele modeli 5/5s oraz 6.

Liczby te nie pozostawiają żadnych złudzeń - po zakupie któregoś z nowych iPhone'ów (zwłaszcza 6 Plusa) iPad staje się gadżetem coraz bardziej zbędnym. Kwestia czasu, aż jego posiadacze dojdą do takiego wniosku, a wtedy przyszłość tabletu Apple'a (przynajmniej w obecnej formie) będzie stała pod znakiem zapytania. Jednocześnie twórcy Pocketa dodają, że wśród jego użytkowników mniejszy model jest 2,5 raza popularniejszy od 5,5-calowca, więc mimo wszystko sporo osób ceni sobie większą mobilność (lub niższą cenę).

Źródło: Pocket

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)