Sprzedaż nowych iPhone'ów ruszyła. Zobacz, co działo się pod Apple Store'ami

Kolejka pod sklepem Apple'a w Nowym Jorku
Kolejka pod sklepem Apple'a w Nowym Jorku
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

19.09.2014 09:05, aktual.: 19.09.2014 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś do sprzedaży trafiły zapowiedziane w ubiegłym tygodniu modele iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Pod sklepami nie mogło oczywiście zabraknąć iKolejek.

Na chwilę obecną dystrybucja nowych iPhone'ów jest jeszcze dość mocno ograniczona, gdyż nabyć go można wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Portoryko, Singapurze oraz Wielkiej Brytanii. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, bo najwięksi fani są skłonni przebyć kilkaset kilometrów, byle tylko kupić wymarzonego smartfona przed innymi. Polacy mieli (a właściwie mają) silną reprezentację m.in. w Berlinie oraz - przede wszystkim - w Dreźnie.

Na #iDresden jest także rzecznik prasowy sieci Play, Marcin Gruszka, który relacjonuje całe wydarzenie na Twitterze. Niestety wygląda na to, że na miejscu nie zabrakło osób, którym skutecznie udało się popsuć piknikową atmosferę.

Wojtek Pietrusiewicz z Makowego ABC pisze:

Jakieś pół godziny temu pojawiła się policja. Sześć lub siedem radiowozów najlepszych z Drezna, w asyście dwóch karetek. Problemem są Arabowie z przodu, którzy całkowicie blokują drzwi. Ochrona i policja skupia się w tej chwili już tylko na bezpieczeństwie ludzi, a dostęp do drzwi jest potrzebny, aby je otworzyć [...] Policja wznowiła próby cofnięcia Arabów. Jak się ich dotknie to zaczynają krzyczeć "Allah Akbar!" Policja odpowiada swoim "weiter" i tak w kółko. Co ciekawe, niezależnie ile padnie "weiter" to w odpowiedzi jest tylko jeden "Allah Akbar"…

Na szczęście dla osób, które skorzystały z przedsprzedaży cała historia zakończyła się już happy endem.

A co się działo w innych częściach świata? RuptlyTV przygotował krótką wideorelację z Sydney.

Australia: See the jubilation as Apple release iPhone 6 in Sydney

Flashfly Dot Net Plus wybrał się z kamerą do Tokio.

First Day : iPhone 6 and iPhone 6 Plus launch in Japan ( Shibuya) 19.09.2014

Okazuje się, że nie brakowało chętnych do wynajmowania lub sponsorowania kolejkowiczów.

Na koniec prawdopodobnie największy farciarz i jednocześnie największy pechowiec dzisiejszej premiery, czyli mężczyzna, który w australijskim mieście Perth zakupił iPhone'a 6 jako pierwszy. Gdy lokalna telewizja przeprowadzała z nim wywiad, ten... A zresztą, zobaczcie sami.

First iPhone 6 sold in Perth is dropped by kid during an interview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)