iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 6

iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4‑calowego iPhone'a 6

iPhone 6s
iPhone 6s
Miron Nurski
07.04.2016 09:04, aktualizacja: 09.08.2016 13:12

iPhone SE wygląda dokładnie tak samo jak iPhone 5s z 2013 roku. Zdania na temat tego zabiegu są podzielone: jedni uważają ten design za ponadczasowy, inni twierdzą, że najnowszy model wygląda nieświeżo. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy, a chciałbyś mieć 4-calowego iPhone'a, nic straconego.

Sklepy internetowe, zwłaszcza AliExpress, w zasadzie od czasu pojawienia się iPhone'a 6 zasypywane są miniaturowymi obudowami typu "iPhone 6 mini", w które można własnoręcznie przepakować podzespoły iPhone'ów 5 i 5s nadając im wygląd zgodny z najnowszą linią produktów Apple'a.

Obraz

Ma to jakiś tam sens, jeśli w szufladzie zalega ci stary, nieobjęty już gwarancją iPhone, którego z różnych powodów chciałbyś zamienić w 4-calowego iPhone'a 6. Redakcja serwisu Computer Build postanowiła przepakować do takiego obudowy bebechy nowego iPhone'a SE i eksperyment się powiódł; powstał "iPhone 6 SE".

iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"
iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"© computerbild.de

Jak zrobić coś takiego samemu?

Redaktorzy Computer Build przygotowali krótkie wideo, na którym uwiecznili rozbiórkę iPhone'a SE i przepakowanie podzespołów do nowej obudowy. Podkreślają oni jednak, że powinny to robić wyłącznie osoby doświadczone, które dokładnie wiedzą, co robią. Podczas całego procesu, który w ich przypadku trwał ponad dwie godziny, bardzo łatwo o uszkodzenie lub zgubienie komponentów.

Exclusive iPhone 6 SE: This is how you build it

Warto odnotować, że serwis iFixit za łatwość naprawy przyznał iPhone'owi SE 6 na 10 punktów, więc sugestie dotyczące pozostawienia tej zabawy osobom doświadczonym warto wziąć sobie do serca. Ponadto - co oczywiste - tak głęboka ingerencja w hardware wiąże się z utratą gwarancji.

Trzeba również liczyć się z tym, że jakość chińskiej obudowy może znacząco odbiegać od tej, do której swoich użytkowników przyzwyczaił Apple, na co uwagę zwraca zresztą Computer Build.

"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus
"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus© computerbild.de

Jeśli mimo wszystko się nie zraziliście, przede wszystkim będziecie potrzebować obudowy. Redaktorzy wspomnianego serwisu nie zdradzili, którego dokładnie modelu użyli, ale przeszukując zasoby AliExpressu przy użyciu takich haseł jak "iphone 5 like iphone 6" czy "iphone 6 mini housing" znajdziecie coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)