iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 6

iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 607.04.2016 09:04
iPhone 6s
iPhone 6s

iPhone SE wygląda dokładnie tak samo jak iPhone 5s z 2013 roku. Zdania na temat tego zabiegu są podzielone: jedni uważają ten design za ponadczasowy, inni twierdzą, że najnowszy model wygląda nieświeżo. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy, a chciałbyś mieć 4-calowego iPhone'a, nic straconego.

Sklepy internetowe, zwłaszcza AliExpress, w zasadzie od czasu pojawienia się iPhone'a 6 zasypywane są miniaturowymi obudowami typu "iPhone 6 mini", w które można własnoręcznie przepakować podzespoły iPhone'ów 5 i 5s nadając im wygląd zgodny z najnowszą linią produktów Apple'a.

412160049432232492

Ma to jakiś tam sens, jeśli w szufladzie zalega ci stary, nieobjęty już gwarancją iPhone, którego z różnych powodów chciałbyś zamienić w 4-calowego iPhone'a 6. Redakcja serwisu Computer Build postanowiła przepakować do takiego obudowy bebechy nowego iPhone'a SE i eksperyment się powiódł; powstał "iPhone 6 SE".

iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"
Źródło zdjęć: © computerbild.de
iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"

Jak zrobić coś takiego samemu?

Redaktorzy Computer Build przygotowali krótkie wideo, na którym uwiecznili rozbiórkę iPhone'a SE i przepakowanie podzespołów do nowej obudowy. Podkreślają oni jednak, że powinny to robić wyłącznie osoby doświadczone, które dokładnie wiedzą, co robią. Podczas całego procesu, który w ich przypadku trwał ponad dwie godziny, bardzo łatwo o uszkodzenie lub zgubienie komponentów.

Exclusive iPhone 6 SE: This is how you build it

Warto odnotować, że serwis iFixit za łatwość naprawy przyznał iPhone'owi SE 6 na 10 punktów, więc sugestie dotyczące pozostawienia tej zabawy osobom doświadczonym warto wziąć sobie do serca. Ponadto - co oczywiste - tak głęboka ingerencja w hardware wiąże się z utratą gwarancji.

Trzeba również liczyć się z tym, że jakość chińskiej obudowy może znacząco odbiegać od tej, do której swoich użytkowników przyzwyczaił Apple, na co uwagę zwraca zresztą Computer Build.

"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus
Źródło zdjęć: © computerbild.de
"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus

Jeśli mimo wszystko się nie zraziliście, przede wszystkim będziecie potrzebować obudowy. Redaktorzy wspomnianego serwisu nie zdradzili, którego dokładnie modelu użyli, ale przeszukując zasoby AliExpressu przy użyciu takich haseł jak "iphone 5 like iphone 6" czy "iphone 6 mini housing" znajdziecie coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)